Kbelíkové přenosné rostliny čeká koncem května stěhování

19. 5. 2019

Po ledových mužích a koncem května přichází čas přestěhovat velké kbelíkové květiny ven na terasy, zápraží a do zahradních zákoutí.

Téměř půl roku budou zdobit venkovní prostory. domovní vchody, dvorky a mnohá další místa. Pro stěhování si vybereme mírný a podmračený den. Interiérový prach omyjeme proudem vody, ale ne příliš prudkým. Kbelíkové rostliny prohlédneme, puklice okamžitě odstraníme a případně zakročíme chemicky i proti ostatním škůdcům – molicím a mšicím. Rostliny rovnoměrně zaléváme a hnojíme, umístíme je na stanoviště odpovídající jejich nárokům.

Mezi tyto rostliny řadíme: oleander (Nerium), fíkovník smokvoň (Ficus carica), ibišek – čínskou růži (Hibiscus rosa-sinensis), mračňák – podslunečník (Abutilon), kalokvět (Agapanthus), mučenku (Passiflora), planika (Arbutus), agave, juku nádhernou (Yucca), aukubu (Aucuba), fíkovník pryžodárný (Ficus elastica), žumaru nízkou (Chamaerops humilis), datlovník (Phoenix canariensis), vavřín obecný (Laurus nobilis), brslen (Euonymus japonicus) a další.

Juka, foto Pixabay

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

31. 1. 2023

V předjaří čistíme trávník od mechu a listí, provzdušníme ho

Roztál-li sníh z trávníku, včas ho přehrabeme a zbavíme zbytků listí, aby mohly později vykvést drobné cibuloviny v něm vysazené: sněženky, ladoňky a krokusy. V zimě se zpravidla výrazně projeví, pokud je trávník zamechovaný.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x