Kbelíkové přenosné rostliny čeká koncem května stěhování

19. 5. 2019

Po ledových mužích a koncem května přichází čas přestěhovat velké kbelíkové květiny ven na terasy, zápraží a do zahradních zákoutí.

Téměř půl roku budou zdobit venkovní prostory. domovní vchody, dvorky a mnohá další místa. Pro stěhování si vybereme mírný a podmračený den. Interiérový prach omyjeme proudem vody, ale ne příliš prudkým. Kbelíkové rostliny prohlédneme, puklice okamžitě odstraníme a případně zakročíme chemicky i proti ostatním škůdcům – molicím a mšicím. Rostliny rovnoměrně zaléváme a hnojíme, umístíme je na stanoviště odpovídající jejich nárokům.

Mezi tyto rostliny řadíme: oleander (Nerium), fíkovník smokvoň (Ficus carica), ibišek – čínskou růži (Hibiscus rosa-sinensis), mračňák – podslunečník (Abutilon), kalokvět (Agapanthus), mučenku (Passiflora), planika (Arbutus), agave, juku nádhernou (Yucca), aukubu (Aucuba), fíkovník pryžodárný (Ficus elastica), žumaru nízkou (Chamaerops humilis), datlovník (Phoenix canariensis), vavřín obecný (Laurus nobilis), brslen (Euonymus japonicus) a další.

Juka, foto Pixabay

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

26. 4. 2024

Jaro vytoužené, ale i obávané kvůli alergii na pyl

Zejména jarní období, na které se všichni tolik těšíme, může být pro alergiky obdobím opačně vnímaným. Senná rýma se vyskytuje u citlivých osob od předjaří do časného podzimu. Příčinou je pyl poletující v ovzduší  těchto dřevin (pravidelné pylové …

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x