Venkovní kuchyně a její využití v zimě

22. 12. 2023

Zima může přinést do našich životů nejen zimní kouzlo, ale také úžasné příležitosti ke společnému stravování a relaxaci pod otevřeným nebem. Venkovní kuchyně se stává stále populárnější nejen v letních měsících, ale i v zimě. Zde se podíváme na to, jak tuto zimní sezónu využít venkovní kuchyni plnými doušky.

Hlavně teplíčko

Jednou z klíčových investic pro venkovní kuchyni v zimě je ohřevový systém. Patio ohřívače, venkovní kamna nebo teplovzdušné ventilátory mohou vytvořit teplé a příjemné prostředí, které umožní využívat venkovní kuchyň i v chladných dnech. Prodlužte sezónu venkovní kuchyně tím, že ji přizpůsobíte pro chladnější počasí. Přidejte stříšku nebo pergolu, která poskytne ochranu před sněhem a deštěm. Zajistěte, aby pracovní plochy byly odolné vůči nízkým teplotám.

Otevřený oheň přidává do zimní venkovní kuchyně teplý a okouzlující prvek. Postavte venkovní krb nebo ohniště, kde si můžete připravovat pokrmy a zároveň se zahřívat u ohně.

Zimní grilování

Zimní grilování může být skvělým dobrodružstvím. Grilujte oblíbená jídla, jako jsou hovězí steaky, kořeněné kuřecí maso nebo zeleninové špízy. Grilování v zimě přináší nové chuťové zážitky a vytváří nezapomenutelné zimní večery. Vytvořte venkovní bar nebo pult na přípravu nápojů. Připravte si horký punč, čaj nebo kávu — nápoje, které vás v zimě ohřejí. Zahrňte do vaší zimní venkovní kuchyně pokrmy vhodné pro chladné dny. Hřejivé polévky, grilované maso nebo šťavnaté pečeně jsou skvělým způsobem, jak si vychutnat zimní kouzlo.

Tip na zimní medovo-hořčičné kuře

Budete potřebovat: kuřecí stehna nebo křídla, med, hořčici, sójovou omáčku, špetku chilli, česnek (nasekaný), sůl a pepř. Postup je velmi jednoduchý: v misce smíchejte med, hořčici, sójovou omáčku, nasekaný česnek, sůl a pepř podle chuti. Marinujte kuřecí kousky v této směsi a nechte je odpočívat v lednici nejméně hodinu. Rozpalte váš gril a grilujte kuře na střední teplotu a občas maso otáčejte, dokud nejsou kousky zlatavě hnědé a opečené. Díky chilli bude kuřátko mírně pálivé a v zimě vás tak zahřeje.

Úkryt před mrazem

Pokud máte zastřešenou a uzavřenou zimní zahradu, tak jí můžete využít k zazimování rostlin. Zajištění správné ochrany rostlin v zimní zahradě je klíčovým krokem k udržení jejich zdraví a vitality v chladných měsících. Jak účinně chránit rostliny před mrazem a chladným zimním počasím.

Jak zazimovat rostliny? Nenechávejte rostliny vyschnout. Dbejte na to, aby měly dostatek vody před příchodem mrazů. Dobrá hydratace je klíčová k odolnosti proti mrazu. Večer nebo před očekávaným mrazem přidržte nad rostlinami textilní plachtu nebo závěs. To vytvoří vrstvu izolace, která zabraňuje úniku tepla. Také zajistěte, aby kořeny rostlin byly dobře izolovány. Používejte izolační materiály, jako jsou piliny, sláma nebo speciální izolační obaly na kořeny.

Zdroj: https://www.hezkystin.cz

 

 

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 6. 2024

Kdy sklízet květiny k sušení a kde rostliny sušit

Květiny k sušení sklízíme v termínu, který se nejlépe hodí pro uchování  pěkného vzhledu, barvy i kvality květů toho kterého druhu rostliny. K sušení použijeme dobře větraný, tmavý prostor.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x