Proč je květen pokládán za nejkrásnější měsíc v roce

2. 5. 2019

Našli jsme zalíbení v máji především díky přírodě, která je najednou pestrá a plná květů. Také listy mají mnoho příjemných odstínů.

Mnoho rostlin se krášlí zářivými barvami. Kvetou bíle a smetanově, ale i mnoha odstíny růžové a červené nebo třeba žlutě a modře. Jsme okouzleni. Zahradu navíc plní rozmanité vůně.

Mezi nejoblíbenější okrasné dřeviny tohoto období patří okrasné jabloně (Malus x purpurea, M. floribunda, M. x moerlandsii), šeříky (Syringa), tavolníky (Spiraea vanhouttei, S. x arguta, S. thunbergii), tamarišky (Tamarix pentandra, T. tetrandra), janovec (Cytissus scoparius, C. praecox), kolkvície (Kolkwitzia amabilis), vajgélie (Weigela florida), kaliny (Viburnum opulus Roseum, V. carlesii, V. x pragense, V. rhytidophyllum), vistárie (Wisteria), plaménky (Clematis), pěnišníky (Rhododendron) a azalky (Azalea).

Orlíček polní

Orlíček polní, foto Miloš Kožešník

Na konci měsíce rozkvétají na mezích první květy šípkových růží (Rosa canina) a v zahradách růže botanické, sadové a mechovky. Z trvalek nás krásou těší srdcovka (Dicentra), orlíček (Aqulegia), konvalinka (Convallaria), pivoňky (Paeonia), kosatce (Iris), skalničky a mnoho dalších běžných květin našich zahrádek.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

7. 7. 2022

Jahodník po sklizni potřebuje letní péči: čištění, pletí, výživu

Po sklizni pečujeme o jahodník podle stáří porostu. Buď odstraňujeme šlahouny, okopáváme a plejeme, nebo záhon rušíme, případně plánujeme výsadbu.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x