Živé ploty z jehličnanů během srpna sestřihneme a prořežeme

13. 8. 2019

Stěny živého plotu z jehličnanů tvarujeme tak, aby dole byly širší a směrem vzhůru se mírně zužovaly. Bráníme tím vyholování spodních větví.

Sloupovité jalovce, cypřišky a zeravy je možné v tomto měsíci sestřihnout, abychom dostali husté rozvětvení a kompaktní keře. Z poléhavých jalovců je možné odstranit rušivé větve, které vyřezáváme v méně nápadných místech.

Řez jehličnatého plotu

V srpnu upravíme živé ploty včetně těch jehličnatých; foto Shutterstock

Řez svědčí hustotě živého plotu. Porost vypadá dobře, plot není průhledný a v zimě bude lépe odolávat sněhovým vánicím, nerozláme se.

Jehličnany a stálezelené listnáče potřebují půdu s dostatkem hořčíku. Chybí-li, hnědnou. Přihnojíme půdu výživou s příměsí hořčíku.

Pomoc proti sypavce

Sypavka borová je houbová choroba, která je příčinou schnutí borovic, zejména borovice černé a kosodřeviny. Jehličí zhnědne a na přelomu zimy/jara opadá společně s odumřelými výhonky. Borovice bez jehličí se zpravidla opět zazelenají, ale potřebují naši pomoc – opadané jehličí co nejdříve odstraníme a zlikvidujeme. Podrobnější informace najdete v článku Co může být příčinou hnědnutí a opadávání jehlic borovice.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

26. 4. 2024

Jaro vytoužené, ale i obávané kvůli alergii na pyl

Zejména jarní období, na které se všichni tolik těšíme, může být pro alergiky obdobím opačně vnímaným. Senná rýma se vyskytuje u citlivých osob od předjaří do časného podzimu. Příčinou je pyl poletující v ovzduší  těchto dřevin (pravidelné pylové …

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x