Sezonu kvetoucích zahradních krásek ukončí mráz

2. 10. 2019

V říjnu naposledy v roce mohou zahradu zdobit rozkvétající rostliny. Brzy však odkvetou kvůli rychlé se snižujícím teplotám. Poslední květy pak zničí první podzimní mrazíky.

Mezi rostlinami, které rozkvétají ještě na podzim, spatříme především růže se jejich silnými a krásnými poupat. Kvetou rovněž pozdní odrůdy plaménků (Clematis), dokvétá ovíjivá opletka Aubertova (Fallopia aubertii) a komule Davidova (Buddleia davidii). Výrazným keříkem kvetoucím v tomto období je ořechokřídlec klandonský (Caryopteris clandonensis) a kvetoucí vřesy (Calluna).

Ojíněná růže

Sezonu růží ukončuje mráz, foto Pixabay

Dřevinám se postupně vybarvuje listí do palety barev, kterou může nabídnout jen toto roční období. Zářivé plody některých druhů vytrvávají dlouho do zimy, zatímco u jiných jejich krása končí brzkým opadem po dozrání. Říjen a listopad jsou pak obdobím listopadek (Chrysanthema).

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

6. 7. 2022

Česnek a cibuli sklízíme podle vzhledu natě

Cibuli ze sazečky a zimní česnek přestáváme před sklizní zavlažovat. Jejich dozrání v sušší půdě zlepší jejich skladovatelnost. Česnek je dobré sklízet ve chvíli, kdy je plně vyzrálý, tím i dlouhodobě skladovatelný.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x