Koncem léta trávník zase roste, je čas na jeho dosetí i založení

8. 9. 2019

Po delším období letního sucha, zhruba ve druhé polovině srpna nebo nejpozději v září začínají v tuzemských podmínkách opět růst trávníky.

Pěstěné trávníky nyní můžeme začít sekat na krátko: na 2–3 cm. Užitkové trávníky sečeme na větší délku: na 3–4 cm.

Také nastává optimální období pro zakládání nových trávníků výsevem nebo pro dosévání řídkých a poškozených ploch. Mladý trávník sečeme prvně při jeho výšce 6–7 cm.

  • Pokud se v porostu rozmnožily ve větším množství dvouděložné plevele (popenec, rozrazil, rožec, pryskyřník apod.), použijeme podle návodu některý ze selektivních  herbicidů na dvouděložné rostliny v trávníku.

Rovněž je vhodné trávník hnojit a podpořit růst a zacelení prázdných míst. Použijeme hnojivo pro trávníky. Přípravky s úpravou granulí, která zpomaluje uvolňování živin, jsou k porostu šetrnější.

Řezacími hráběmi renovujeme trávník

Mech vyřežeme a trávník dosejeme; foto Shutterstock

Na ulehlých půdách můžeme po vertikutaci přidat na povrch trávníku trochu písku.

  • K šetrné vertikutaci trávníku, který viditelně není v nejlepší kondici, stačí použít vertikutační hrábě. Rozrušíme jen vrchní vrstvu půdy.
  • Při výběru osiva vhodného k dosevu zohledníme, zda máme zajištěno zavlažování. Pokud ne, dáme přednost směsi vhodné pro sušší půdu.
  • Důležité pro nové rostliny jsou i dobré světelné podmínky, s ubývajícím dnem se zhoršují.
Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

29. 1. 2023

Proti hnědému padlí angreštu se lze bránit i výběrem odrůdy

Závažná houbová choroba hnědé padlí angreštové se v posledních letech velice rozšířila jak vinou klimatických změn, tak i pěstitelských chyb. K rozšíření infekce přispěly přestárlé výsadby a staré odrůdy angreštu. Rovněž mírné zimní teploty a nedostatek sněhové pokrývky podpořily četnost výskytu choroby.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x