V červnu podepřeme trvalky, vítáme letničky, hýčkáme růže

2. 6. 2019

Prvních květů letniček si užijeme právě v červnu, růžím se postaráme o dobrou kondici a trvalkám pomůžeme k elegantnímu vzhledu.

K výhodám letniček patří skutečnost, že je můžeme každý rok obměňovat. Změny mohou prospět vzhledu záhonu i celé zahrady. Už teď můžeme začít promýšlet novinky.

Růže potřebují vláhu a výživu

O červnu se říká, že je časem růží. Růže však potřebují vláhu. Při suchém počasí proto pamatujeme na závlahu jednou týdně s nakypřením půdy. Pokud možno se tak o růže postaráme v dopoledních hodinách, aby listy oschly. Mladé růže jsou žíznivější než keře starší, dobře zakořeněné.

K červnu patří růže nejen červené

Růže v červnu; foto Shutterstock

Růžím poskytneme i řádnou výživu čili speciální hnojiva pro růže. Chráníme je proti padlí, rzi, napadení mšicemi, pilatkami a křísy.

  • Při pořizování nové růže dáme přednost těm osvědčeným, které prošly zkouškami kvality a odolnosti. Ty z Německa nesou označení ADR, nizozemské mají přívlastek špičkové TOP růže.
Pivoňky

Pivoňky svážeme, aby nepoléhaly; foto Shutterstock

Aby trvalky nepoléhaly

Trvalky s vysokými stonky poléhají, i když nejsou vysazeny na větrném stanovišti. Včas je proto podepřeme podpěrami nebo je svážeme tak, aby nebyl narušen jejich přirozený vzhled.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

3. 12. 2022

Začátkem prosince připravíme chvojí pro přikrývku rostlin

Na začátku prosince je dobré připravit zásobu chvojí, abychom ho měli po ruce v případě, že přijdou silnější mrazy a bude třeba přikrýt dosud nechráněné rostliny. Zabezpečit potřebují zejména stálezelené a dvouletky.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x