V červnu podepřeme trvalky, vítáme letničky, hýčkáme růže

2. 6. 2019

Prvních květů letniček si užijeme právě v červnu, růžím se postaráme o dobrou kondici a trvalkám pomůžeme k elegantnímu vzhledu.

K výhodám letniček patří skutečnost, že je můžeme každý rok obměňovat. Změny mohou prospět vzhledu záhonu i celé zahrady. Už teď můžeme začít promýšlet novinky.

Růže potřebují vláhu a výživu

O červnu se říká, že je časem růží. Růže však potřebují vláhu. Při suchém počasí proto pamatujeme na závlahu jednou týdně s nakypřením půdy. Pokud možno se tak o růže postaráme v dopoledních hodinách, aby listy oschly. Mladé růže jsou žíznivější než keře starší, dobře zakořeněné.

K červnu patří růže nejen červené

Růže v červnu; foto Shutterstock

Růžím poskytneme i řádnou výživu čili speciální hnojiva pro růže. Chráníme je proti padlí, rzi, napadení mšicemi, pilatkami a křísy.

  • Při pořizování nové růže dáme přednost těm osvědčeným, které prošly zkouškami kvality a odolnosti. Ty z Německa nesou označení ADR, nizozemské mají přívlastek špičkové TOP růže.
Pivoňky

Pivoňky svážeme, aby nepoléhaly; foto Shutterstock

Aby trvalky nepoléhaly

Trvalky s vysokými stonky poléhají, i když nejsou vysazeny na větrném stanovišti. Včas je proto podepřeme podpěrami nebo je svážeme tak, aby nebyl narušen jejich přirozený vzhled.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 2. 2024

Dusičnany v zelenině, kde je jich nejvíc

Každý kdo pěstuje na své zahrádce zeleninu, usiluje o její co nejlepší kvalitu. O té ale nemůže být řeč, pokud má pěstovaná zelenina vysoký obsah dusičnanů. Dusíkatá hnojiva (dusičnany) jsou hnojivem urychlujícím růst, které rostliny přijímají pro tvor

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x