Dvouletky vyseté na přelomu května a června pokvetou na jaře

31. 5. 2020

Dvouletky, které mají kvést příští jaro, vysejeme na konci května nebo v červnu nejlépe na výsevný záhon, do pařeniště či na podobnou pěstební plochu.

Pro macešky vybíráme chladnější místo; osivo lépe vzejde. U všech výsevů je důležité udržovat rovnoměrnou stálou vlhkost.

Ve fázi 2–3 pravých lístků mladé semenáčky dvouletek přepichujeme. Na trvalé stanoviště je vysazujeme za 4–6 týdnů, nejpozději ve druhé polovině září. Do zimy vytvoří růžici přízemních listů.

  • Macešky na podzim někdy ukážou i první květy. Především však pokvetou od jara do léta v následujícím roce. Pak vytvoří semeno a uhynou.
Kvetoucí macešky

Macešky vyseté na přelomu května a června pokvetou příští jaro

Mezi dvouletky řadíme především macešky (Viola), sedmikrásky (Bellis perennis),  pomněnky (Myosotis alpestris), zvonek prostřední (Campanula medium), náprstník (Digitalis), chejr vonný (Cheiranthus cheiri), hvozdík bradatý (Dianthus barbatus), topolovka – slezová růže (Althaea rosea).

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

3. 7. 2022

Během léta napoví hmyz, ptáci i savci, jak živá je zahrada

V období bujné vegetace můžeme na zahradě vidět řadu užitečných živočichů, kteří žijí ve svých přirozených úkrytech. Například lesní včely, vosy samotářky a další blanokřídlý hmyz nacházejí útočiště v zetlelém dřevě a ve starých stoncích trvalek.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x