Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Padlí na bylinkách?

< zpět
Autor: Rychtar84 2015-08-03 19:09:27

Ahoj,
objevily se mi bílé skvrny na bylinkách pěstovaných na balkóně poblíž u sebe. Skvrny jsou na mátě, petrželce a bazalce. Zatím se vyhýbá libečku.
jedná se o padlí? pokud ano, stříknout Discusem? jaká je pak ochranná doba, kdy netrhat?
díky
martin

Připojený obrázek: Padlí na bylinkách?
Autor: Rychtar84 2015-08-03 19:12:40

a další obrázek

Připojený obrázek: Padlí na bylinkách?
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2015-08-06 08:26:10

Hezký den, na padlí bych to netypoval, spíše bych řekl, že jsou rostlinky posáté sviluškou nebo třásněnkou. Tohle vypadá na poškození sáním - povrchové buňky jsou vysáté, pokožka je zaschlá, spíše propadlá, připomíná to víc jiný název projevu sání jmenovanými - stříbřitost.
Padlí je houbovka, která na rostlinách vytváří povlaky mycelia, po uzrání "práší". Během růstu rostliny se i ono rozrůstá do plochy, napadá líc i rub rostlin.
Obecně: pokud používáte cokoliv z přípravků, které jsou na trhu, je u nich vyznačena jak ochranná lhůta, tak hlavně jsou na návodu i rostliny, na které je lze použít, popř. výjimky, kdy přípravek nelze použít.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

27. 4. 2024

Ke stínění skleníku poslouží réva, proti škůdcům lepové desky

Existují různé způsoby stínění skleníku během vegetace – nátěry, zakrytí rákosovými rohožemi, maskovacími sítěmi nebo vnitřními závěsy. Výhodné je využití révy vinné. Pro menší skleníky postačí jedna sazenice (hlava) – rostoucí ve skleníku.

zobrazit další rady a tipy