Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Pěstování šparglu

< zpět
Autor: Dušková H. 2009-10-19 10:35:13


Dobrý den, prosím o radu. Do květinového záhonu jsem kdysi zasela semena šparglu kvůlivá krásnému doplňku k řezaným růžím. Nyní každý rok vyroste sice krásné, ale už i obtížné roští,které má na podzim plno červených kuliček -semínek. Škoda je nevyužít, ráda bych zkusila pěstovat špargl jako skvělou zeleninu. V této diskuzi jsem nenašla o šparglu ani zmínku. Trochu představu mám, ale přesto prosím o nějaké zkušenosti s pěstováním šparglu na zahrádce (na co dát nejvíc pozor a pod). Díky.

Autor: jurickovaz@post.cz 2009-11-03 10:14:46

Chřest pěstuji již několik let a opravdu je to lahůdková jarní zelenina. Před založením chřestovny je důležité záhon pečlivě odplevelit, protože chřest zůstává na stejném místě několik let. Samozřejmě dobře vyhnojíme, jednotliví sazenice sázím cca 1 m od sebe, časem se rozrostou. Jakmile sazenice zesílí, asi 2-3. rokem, vyrůstající puky zahrnuji zeminou jako při kopčení brambor ( speciální hliněné zvony, kterými se dříve chřest přikrýval v Ivančicích, už jsem nikde nesehnala). Jakmile puk přerůstá hrůbek, dlouhým nožem vyřezávám asi 10 cm dlouhé puky. V létě nechám stonky vyrůst, aby se mohly zásobní látky ukládat do kořenů na příští rok. Před zimou se vše odřeže ,vyčistí a případně přihrne kompostem.

Autor: Dušková H. 2009-11-07 19:24:49

Pro pí Jurickovou - moc děkuji, povzbudila jste mne. Záhon mám připravený, určitě to na jaře vyzkouším. Hezký den!

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

19. 4. 2024

Aby jiřinky, mečíky, sasanky a další naplno rozkvetly do krásy

Koncem měsíce vysazujeme v teplejších oblastech a podle vývoje počasí hlíznaté květiny, z nichž zejména jiřinky (Dahlia) krášlí zahradu po celé léto až do prvních podzimních mrazíků. Pokud chceme kvetení jiřin uspíšit, můžeme je přirychlit v teplejších podmínkách v květináčích.

zobrazit další rady a tipy