Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Jak poznat důvod uhynulého stromu

< zpět
Autor: Markus 2017-06-25 11:28:43

Dobrý den, mám podezření, že mi soused něčím stříká vzrostlé stromy(vždy na hranici pozemku), které pak uhynou. Stane se tak po zimě, kdy na jaře už vzrostlý (letitý) strom neobrazí. Nevíte, prosím, zda je možné nějakým rozborem zjistit z dřeva uschlého stromu, zda strom uhynul následkem aplikace chemického postřiku? Děkuji.

Autor: Zdeněk 2019-05-24 00:14:51

Je snadno možné, že Vaše vzrostlé stromy sousedovi vrhají stín ačkoliv dříve nevrhaly, nebo to nevadilo Dohoda není možná, protože škůdce to naprosto sobecky nesere. De iure, občan občana nesmí rušit mimo jiné ani stínem,
viz zde: https://frankbold.org/poradna/kategorie/sousedska-prava/rada/sousedske-vztahy
ale cesta práva je obtížná, Tak použije roundap. Jestli je to tento případ, má moje pochopení, i když to jistě není chvályhodné.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2019-05-24 06:47:56

Laboratoře, jako jsou například v Postoloprtech, nebo laboratoř Agro CS dokáže najít ve vzorcích mnohé. Jenže je potíž s tím, že pokud neví co má hledat, velmi se to prodražuje. Pokud budete chtít aby hledali Roundup nebo obecně glyfosát, udělají to. Těch možností proč stromy odcházejí je více, mohou být i fyziologické. Pokud jde o Roundup, je docela problém s ním stříkat, aniž by to bylo vidět okolo stromu. Je vidět působení úletu na okolní vegetaci.
Za pokus by stálo obrátit se na úřad v místě působící, na odbor životního prostředí. V jejich okruhu jsou lidé, kteří konkrétní situaci dokáží posoudit na místě a obyčejně i objektivně.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

19. 4. 2024

Aby jiřinky, mečíky, sasanky a další naplno rozkvetly do krásy

Koncem měsíce vysazujeme v teplejších oblastech a podle vývoje počasí hlíznaté květiny, z nichž zejména jiřinky (Dahlia) krášlí zahradu po celé léto až do prvních podzimních mrazíků. Pokud chceme kvetení jiřin uspíšit, můžeme je přirychlit v teplejších podmínkách v květináčích.

zobrazit další rady a tipy