Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

usychání jahodníků

< zpět
Autor: Mirek 2021-08-19 17:59:34

Dobrý den, od loňského roku mám vysazené jahodníky, které jsem koupil v zahradnictví. Letos po sklizni, která nebyla nijak velká, se na listech začaly dělat skvrny a jahodníky začaly usychat. Starám se o ně jako o předchozí, které mi toto nikdy neudělaly. Můžete mi někdo poradit? Děkuji.

Připojený obrázek: usychání jahodníků
Autor: Ivan Dvořák 2021-08-20 16:21:10

Takhle z dálky to vypadá na skvrnitosti na listech - houbové choroby
- ev. choroby kořenů, kořenových krčků na té řádce, kde hynou
celé rostliny.
- barva listů by napovídala i na nedostatky ve výživě.
Podívejte se sem: https://www.zahradkari.cz/odborne/soubor/07_jahodnik.pdf
O odolnosti jahod v daném místě rozhoduje jak místo výsadby a předchozí příprava, odstup od předchozí výsadby, předplodina, tak i vlastní péče, odrůda. Některé odrůdy jsou na choroby citlivé, jiné méně. Takže si vybírejte i odrůdu, než jen prostě jahodník od zahradníka. Osobně výsadbu do černé folie nijak neupřednostňuji, nedoporučuji.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy