Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

houbová choroba jehličnanu

< zpět
Autor: Marie 2013-05-01 09:21:31

Dobrý den,mám napadenou nízkou thuji nějakou houbovou chorobou, mohl by jste mi někdo poradit co to je a jek proti tomu bojovat,jestli to má ještě cenu, na internetu jsem nic podobného nenašla.Děkuji za radu.

Připojený obrázek: houbová choroba jehličnanu
Autor: Miloš Kožešník 2013-05-01 20:30:27

Nejedná se o thuji ale o jalovec a jde o rzivost hrušně. Je to dvoubytná rez a jejím druhým zimním hostitelem jsou právě četné druhy okrasných jalovců. Právě vycházející časopis Zahrádkář obsahuje podrobný článek od rostlinolékaře Petra Ackermanna, kde je vše včetně ochrany dobře popsáno. Další informace najdete v naší metodice http://www.czsos.cz/metodiky/ http://www.czsos.cz/metodiky/O_D00451.HTM

Autor: Marie 2013-05-02 07:54:21

Mockrát děkuji za odpověd i za určení jalovce!!!!!!!!!!!!!

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Nové vydání časopisu Zahrádkář

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Poradna

Máte otázky ohledně zahradničení, pěstování rostlin, zahradní techniky nebo čehokoliv jiného? Naši čtenáři a odborníci vám rádi poradí!

přejít do poradny →

Kalendárium

1. 12. 2025

Prosinec pouští do zahrady zimu: „Račte vstoupit, madam“

Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.

zobrazit další rady a tipy