Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Zahrada/jungle

< zpět
Autor: Lukáš5 2022-10-31 13:20:34

Dobry den, poradil byste mi někdo prosim jak nejúčinněji odstranit ze zahrady veškerý porost? Zahradu jsem si krásně připravil, na výsev trávy, ale nechal jsem si bohužel poradit, abych trávu nesazel v době kdy byla velká horka. Tak jsem se koukal, jak mi hezky připraveny podklad zarůstá plevelem az do dnesniho dne, kdy zahrada vypada jako jungle, roste mi tam snad uplne všechen plevel, dokonce i obilí a ja nevim co s tim. Mam s tim delat neco jeste ted před zimou a nebo to řešit pak az na jaře? A jakým způsobem? Děkuji za případné rady

Autor: Ivan Dvořák 2022-10-31 19:05:58

Pokud to jsou plevele jednoleté, ne vytrvalé, oddenkaté, můžete porost obrátit dolů, rýčem, pluhem, rotavátorem. Pokud v něm trvalé plevele jsou, a více trávovitých, použitý glyfosát sice bude nastupovat pomalu, ale o to bude důkladnější. Jen tak den po použití by nemělo mrznout a pršet, aby se zasákl do rostlin. Ranní rosa po použití naopak pomáhá tomu, aby zatekl i tam, kam jsme ho ošetřením nedostali. Kdyby v porostu nebyly trávy (kolik toho obilí je?), šel by použít třeba i Bofix, Dicotex, možná i Garlone. Podle toho co na pozemku roste a co je v návodech na použití jmenovaných i dalších přípravků.
Likvidace takového porostu by přicházela v úvahu až časně na jaře. No a pak můžete sít.
Pokud máte vědomí toho, že porost uzaléváte, můžete vysévat i v plném létě.

Autor: SPCH 2022-11-03 08:39:28

Dejte si na misku vah dlouhodobé, opakované trápení s nežádoucím plevelem a jednorázový vyšší výdej za travní koberec-rohože...

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy