Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

nežádoucí \"tráva\" v trávníku

< zpět
Autor: Jan 2022-07-29 15:14:27

Dobrý den, v trávníku se nám začala masivně rozšiřovat nežádoucí \"tráva\" viz, přiložené foto. Poradíte prosím, jakým postřikem lze ošetřit napadené plochy?. děkuji

Připojený obrázek: nežádoucí \
Autor: SPCH 2022-07-29 16:12:55

Mladý pcháč-mechanicky vypíchnout, při recidivě něco na dvouděložné.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2022-08-01 09:27:42

Asi myslíte tu rosičku v trávníku. Neznám přípravky, které by jí dokázaly selektivně vytáhnout z porostu ostatních. Kdyby to byl čistý porost kostřavy červené, pak by se dalo použít Fusilade, ale nevím jestli bere už dospělé vymetané rosičky a další plevelné jednoděložné. Mladé ano. Neměl byste nechat tu rosičku dozrát, vysypat. I za cenu ruční práce jí vypíchat, jinak jí budete za rok mít mnohokrát více (možná jste jí nechal vloni a letos je docela invazivní).

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy