Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

rozkvetlá louka

< zpět
Autor: Zdenka 2021-08-24 12:18:32

Dobrý den, letos jsem poprvé zasadila místo klasického trávníku \"rozkvetlou louku\"(nižšího vzrůst, nicméně vzrůst byl podstatně vyšší), ale nevím, jak s loukou zacházet dál, kdy ji pokosit a jak ošetřovat. Děkuji za radu a přeji hezký den.

Autor: SPCH 2021-08-24 12:33:40

Zdenko, nechci být hnidopich, ale než vysadila, tak asi vysela-semínka? Třeba by Vám vyhovovalo si z Vašich rostlin semínka nasbírat-to se můžou vzít květy po vrcholu krásy i se stvoly-ustřihnout, do stínu, sucha, průvanu pověsit a po zaschnutí uschovat pro případný dose, výsev na další plochu či k podarování. Pak i něco nechat přirozeně vysemenit. Taky jde o to, jestli je ten Váš porost složen z jednoletek, či víceletých rostlin, jaký jiný plevel se tam prodral, zda jde i o pcháč a jiné rostliny, které tam nestrpíte...

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 11. 2021

Stálezelené listnáče chráníme v zimě i před sluncem a větrem

U stálezelených pěnišníků, tisů, bobkovišní a cesmín vysázených na exponovaných stanovištích – osluněných a proti větru nechráněných místech – je dobré postavit stínicí konstrukci.

zobrazit další rady a tipy