Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

zimní zahrada - vhodné rostliny

< zpět
Autor: Stanislav 2010-11-26 15:44:55

Prosím o radu - jaké rostliny pořídit do nové nevytápěné zimní zahrady.
Děkuji za Vaše rady či případné odkazy na internet.

Autor: Ivana Kožešníková, ČZS 2010-11-29 08:11:48

Pro účely nevytápěné zimní zahrady je nejvhodnější využití rostlin potřebujících pro své úspěšné pěstování v zimě chladnější podmínky (3-7 °C). Podle jejich nároků na světlo jim pak v zimní zahradě najdeme vhodné místo.

Světlé stanoviště vyžadují: Acacia – akácie, kapinice; Boronia; Calceolaria – dmuloret, střevíček; Camellia – kamélie; Campanula isophylla – zvonek „ženich a nevěsta“; Cestrum – kladivník; Cuphea – hlazenec; Cytisus – čilimník; Epacris - postrminec; Erica – vřesovec, erika; x Fatshedera; Fuchsia – fuchsie, čílko; Hydrangea – hortenzie; Chrysanthemum (Dendranthema) – listopadka; Mikania – mikánie; Oxalis – šťavel, čtyřlístek, jetelíček; Primula malacoides a P. kewensis; Rhododendron – azalka, pěnišník; Rosmarinus – rozmarýna; Senecio – starček, popelivka, cinerárie; Vallota aj.

Přechodně méně náročné na světlo jsou: Asparagus – asparagus; Aspidistra – kořenokvětka; Aspidium; Aucuba; Carex, Cissus antarctica, Clivia – řemenatka, klívie; Cordyline indivisa – dračinka; Euonymus – brslen; Laurus – vavřín, bobek, bobkový list; Myrtus - myrta; Nerium – oleander, bobkovnice; Ophiopogon; Palmae - palmy; Reineckea – reinekie; Solanum – lilek; Tradescantia – podénka, voděnka; Viburnum - kalina aj.

Všechny tyto rostliny pak rostou stejně dobře a někdy i lépe ve středně teplém prostředí (8-12 °C) - tyto podmínky vznikají při slunečném počasí v zimní období. Pak je potřeba jen přizpůsobit zálivku a vhodně větrat.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

26. 4. 2024

Jaro vytoužené, ale i obávané kvůli alergii na pyl

Zejména jarní období, na které se všichni tolik těšíme, může být pro alergiky obdobím opačně vnímaným. Senná rýma se vyskytuje u citlivých osob od předjaří do časného podzimu. Příčinou je pyl poletující v ovzduší  těchto dřevin (pravidelné pylové …

zobrazit další rady a tipy