Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Copak je to za rostlinu

< zpět
Autor: Jaroslav 2014-03-17 20:20:45

Dobrý den, prosím o určení názvu rostliny, která mi roste na zahrádce. Je to trvalka a její výška je cca 1,5 m.
Děkuji

Připojený obrázek: Copak je to za rostlinu
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-03-18 07:25:13

Dobrý den, jde o rod Phytolacca - líčidlo. Trvalky snadno se šířící prostřednictvím ptactva (trusem). Pěstují se dva druhy Phytolacca acinosa (líčidlo obecné), Ph. americana (líčidlo americké), nejlépe je rozlišíte až plody dozrají. Patří mezi užitkové rostliny. Více najdete na internetu, v knihách. Opravdu rozhodující v použití je určení druhu.

Autor: Monika Veselá 2015-08-22 15:50:25

Dobrý den, prosím nevíte co je za rostlinu, která mi roste na zahrádce? Děkuji

Připojený obrázek: Copak je to za rostlinu
Autor: S.P.,Ch. 2015-08-22 21:06:00

Pryšec křížmolistý.

Autor: Alice 2016-05-12 15:00:46

Poradí někdo co je to za kytičku?

Připojený obrázek: Copak je to za rostlinu
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2016-05-13 07:55:10

Kociánek, Antenaria dioica Rubra

Autor: Alena 2016-06-24 20:21:55

Dobrý den,mám problém s určením této rostliny.Na zahrádce ji pěstuji poměrně dost dlouho a rozmnožuje se samovýsevem.Velmi dekorativní.

Připojený obrázek: Copak je to za rostlinu
Autor: Radka Páleníková 2016-06-26 19:44:49

Je to kohoutek věncový (Lychnis coronaria), také ho pěstuji. Nedávno jsem ho viděla i s bílými květy. Ale tuhle barvu mám raději.

Autor: Hana Ptáčková 2016-10-08 13:36:12

Dobrý den, prosím o určení názvu rostliny, koupila jsem ji v zahradnictví a nedokázali mi říct, jak se rostlina jmenuje, ani nic bližšího o ní. Také prosím, zda-li se dá uchovat přes zimu nebo rozmnožit. Děkuji. Hana Ptáčková

Připojený obrázek: Copak je to za rostlinu

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Nové vydání časopisu Zahrádkář

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Poradna

Máte otázky ohledně zahradničení, pěstování rostlin, zahradní techniky nebo čehokoliv jiného? Naši čtenáři a odborníci vám rádi poradí!

přejít do poradny →

Kalendárium

1. 12. 2025

Prosinec pouští do zahrady zimu: „Račte vstoupit, madam“

Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.

zobrazit další rady a tipy