Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.
Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.
Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.
Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.
Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.
Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.
| Autor: Jindřiška | 2020-05-04 13:40:29 |
|
Dobrý den, pěstuji jahodníky -převážně Karmen -a nyní jsou v plném květu a odnožují. Každý den sleduji předpověď počasí s obavami z přízemních mrazíků. Nevím, jak jsou jahodníky odolné? Mohla bych je překrýt bílou netkanou textilií, ale bojím se, aby při aplikaci a hlavně vlivem větru se květy neponičily. Jedná se o záhon cca 4x2,5 metru, kde jsou jahodníky vysazené nahusto v řadách. |
|
| Autor: Ivan Dvořák ČZS | 2020-05-04 14:47:01 |
|
Odolné nejsou. Jestli se bojíte, že je netkanka omlátí, udělejte si z prutů, nebo nějakých drátů něco jako tunel, který textilií překryjete. Dejte ji raději ve dvojité vrstvě. |
|
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.
Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.