Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

ořešák, část plodů je nezvykle miniaturní

< zpět
Autor: Karel Svoboda 2022-09-19 18:28:34

Část letošní úrody mám miniaturní, ořech je velikosti lískového ořechu a je prázdný. Ořešák je cca 80let starý a dosud rodil kvalitní ořechy. Čím to může být?

Připojený obrázek: ořešák, část plodů je nezvykle miniaturní
Autor: Honza 2022-09-19 21:32:31

Karle pravděpodobně suchem.

Autor: SPCH 2022-09-20 07:28:19

Asi už nemá z čeho větší plody tvořit-dal pod něj někdo v posledních letech hnůj a minerální hnojiva-a pokud ano, tak jaké dávky?

Autor: Ivan 2022-09-23 09:06:42

Ty nedostatky ve výživě, chybějící stopové prvky, možná i pseudoopylení (nějaký zásah v době normálního opylení, nízké teploty omohly naindukovat tvorbu oříšku, ale semena už ne. Stopové prvky dodá Cererit (tuhý, kapalný) nebo jiná rozpustná hnojiva (Kristalony, Wuxal Super,...

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy