Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Hnojení broskvoní

< zpět
Autor: davka 2008-06-08 20:54:39

Jak,čím a kdy hnojit broskvoně ?

Autor: M.Šmoranc,ČZS 2009-02-25 11:31:03

Vážený pane, odborná literatura říká asi toto. Při výnosu 100kg ovoce je třeba dodat 0,9kg dusíku, 0,5kg fosforu, 1,3kg draslíku a 0,9 hořčíku. Dusík se dodává ve třech dávkách, na začátku rašení 60%, po odkvětu 30%, po červnovém opadu plodů 10%. Fosforem,draslíkem a hořčíkem hnojíme na podzim.
Pro zahrádkáře bude asi snadnější hnojit kombinovaným hnojivem, nejlépe cereritem, neobsahuje chlór. Já osobně hnojím průmyslovými hnojivy minimálně. Mám dostatek koňského hnoje. Broskvoně hnojím leden,únor, ke každému stromu dám asi čtyři kolečka hnoje, překryji hnůj slámou, aby nedocházelo ke ztrátám dusíku možno použít rašelinu nebo kůru. Hnůj postutně mineralizuje a uvolňuje živiny do půdy. Plně se rozkládá do konce července, takže v období vyzrávání výhonů se již do půdy dusík nedostává což působí kladně na vyzrávání dřeva a jeho dobré přezimování. Zahradu mám v nížině, genetický půdní typ, černozem na vápenné spraši což souvisí s vysokým obsahem vápníku v půdě. Každý rok mám problém s chlorózou, vysoký obsah vápníku brání příjmu železa. Jakmile pozoruji náznak chlorózy, provádím okamžitě postřik herbaferonem na list. Při vypěstování kvalitních broskví je ještě důležitý řez a ochrana proti kadeřavosti. Při dodržení správné výživy,řezu,závlahy a ochrany se dají vypěstovat broskve vysoké chuťové kvality, které v obchodě nekoupíte.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

26. 4. 2024

Jaro vytoužené, ale i obávané kvůli alergii na pyl

Zejména jarní období, na které se všichni tolik těšíme, může být pro alergiky obdobím opačně vnímaným. Senná rýma se vyskytuje u citlivých osob od předjaří do časného podzimu. Příčinou je pyl poletující v ovzduší  těchto dřevin (pravidelné pylové …

zobrazit další rady a tipy