Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Co je to špendlík?

< zpět
Autor: Tereza Macháčková 2010-09-01 13:13:20

Dobrý den,

působím jako redaktorka internetového magazínu Abeceda zahrady a ráda bych napsala článek o špendlíku. Tento strom je v dnešní době velice vzácný a spousta lidí si jej plete s obdobnými stromy. Chtěla bych lidem vysvětlit, jaký je rozdíl mezi špendlíkem, myrobalánem a mirabelkou. Bohužel nikde nemůžu najít dostatek informací. Prosím o pomoc. Ráda bych s někým udělala rozhovor ohledně těchto zapomenutých stromů.

Děkuji

Autor: Ivan Dvořák 2010-09-03 09:34:43


Dobrý den, nejprve jsme s kolegy shromáždili asi 6 knih, ze kterých jsme chtěli vybrat vše podstatné o špendlících a mirabelkách (patří do druhu Prunus domestica) a o myrobalánu (nejčastěji je považovaný za samostatný druh Prunus myrobalana či Prunus cerasifera), ale nakonec jsme na internetu našli opravdu solidní práci od odborníka, který o věci ví mnohem více. Podívejte se prosím na http://hostetin.veronica.cz/dokumenty/ovoc/ESF_Pomologie_slivoni.pdf. Myslím že pan inženýr Boček z ZF MZLU v Brně by s Vámi rozhovor po dohodě udělal. Do časopisu Zahrádkář píše o starých, opomíjených a už mnohdy zapomenutých odrůdách ovoce. I.Dvořák

Autor: Tereza Macháčková 2010-09-04 08:10:32

Dobrý den,

děkuji moc za informace a za Váš čas.

Děkuji, moc mi to pomohlo.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Nové vydání časopisu Zahrádkář

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Poradna

Máte otázky ohledně zahradničení, pěstování rostlin, zahradní techniky nebo čehokoliv jiného? Naši čtenáři a odborníci vám rádi poradí!

přejít do poradny →

Kalendárium

1. 12. 2025

Prosinec pouští do zahrady zimu: „Račte vstoupit, madam“

Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.

zobrazit další rady a tipy