Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

nátěr stromků

< zpět
Autor: araukana 2022-11-18 11:45:12

Prosím o radu. Jsem letos začínající zahrádkář a sadař. Dočetl jsem se že je potřeba natřít stromky vápnem a do něj přidat modrou skalici a síru. Koupil jsem vápno na bílení, skalici , ale síru jsem nesehnal. Nevím kde. Jak mám vápno naředit a jaký poměr chemie přidat?
Děkuji všem ochotným poradit

Připojený obrázek: nátěr stromků
Autor: SPCH 2022-11-18 12:20:24

Můj názor je, že letos na podzim vysazené stromky se nemají bílit a ty starší až začátkem nového kalen. roku-za počasí i pracovníku příznivého, a to po předchozím pečlivém očištění kmene a u vzrostlejších, starších dřevin i kosterních větví, terminálu od mechů, lišejníků, prachu, neživé, odchlipující se staré kůry. V takovém případě stačí hašené vápno rozmíchané v teplé vodě-konzistence cca husté smetany.

Autor: Garden 2022-11-18 17:18:49

Četl jsem: \"Bílý nátěr se provádí nejčastěji na ovocných stromech, zejména na čerstvě vysazených stromcích shladkou kůrou, jako jsou jabloně, meruňky, švestky, třešně nebo hrušně.\"
https://living.iprima.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/bileni-kmen-strom-mraz

Autor: Ivan 2022-11-21 08:13:20

K prvnímu dotazu: síru seženete, obsahuje jí Kumulus WG a Sulfurus, ale ono to není třeba míchat.
Mladé kmínky nebo spíše zelenou kůru bez tepelně izolační ochranné vrstvy odumřelé borky může roztrhat únorový a březnový mráz po teplém slunném dni. Proto se bílí i starší stromy, po odstranění borky. Měď je dobrá proti tvorbě náletu lišejníků, mechů, řas. Na mladých i starších stromcích, které ošetřujete mědí někdy jindy v sezoně to také není třeba.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy