Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Zastřešení terasy

< zpět
Autor: Vítek 2019-05-15 18:58:35

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu zdejší zkušené.
Potřeboval bych zastřešit terasu, aniž bych moc zasahoval (vrtal do chaty).
Máte někdo nějaký nápad, jak by to šlo? Děkuji za radu.

Připojený obrázek: Zastřešení terasy
Autor: M. Šmoranc ČZS 2019-05-16 10:20:46

Dobrý den pane Vítek,
stačí si do vyhledávače na webu zadat zastřešení terasy a objeví se mnoho odkazů i videí, kde je popsáno mnoho způsobů, variant a řešení, stačí si vybrat a napasovat to na vaši terasu. Přeji pěkný a pohodový den.

Autor: Vítek 2019-05-16 17:43:34

Děkuji za radu. To jsem právě zkoušel a moc toho co by se hodilo pro mne ( minimální zásah do chaty) jsem nenašel. A kupovat skládačky za 20-30tis kupovat nechci.

Autor: M. Šmoranc ČZS 2019-05-17 07:56:31

Dobrý den pane Vítek,
když nechcete žádný zásah do chaty, musíte zastřešení udělat samostatně (samonosné), to znamená opěrné trámy (sloupy) podél zdi chatky a další opěrné trámy podél chodníku. opěrné trámy spojit dalším trámem a přes ně trámky střechy. Je to celkem jednoduché, ale stejně dáte za materiál minimálně 10 tisíc, neuvádíte žádné rozměry. Nebo si pozvete truhláře ještě lépe tesaře, určitě vám poradí.

Autor: Vítek 2019-08-12 17:01:02

Ještě bych potřeboval informaci. Budu realizovat konečně zastřešení terasy a jelikož to budu dělat na etapy, může se stát, že trámky a prkna během montáže zmoknou. Je to hodně velká chyba? Chystám se to nalazurovat až nakonec.
Děkuji za radu.

Autor: M. Šmoranc ČZS 2019-08-18 11:11:59

Dobrý den pane Vítek,
určitě je lepší aby trámky i prkna nezmokly. Jakmile trámky a prkna zmoknou, vodu nasají a nabobtnají. Jestliže použijete mokré trámky a mokrá prkna při stavbě zastřešení, trámky a prkna postupně vyschnou a smrští se, objeví se velké spáry. Doporučuji prkna i trámky natřít napouštěcí fermeží, sice za napouštěcí fermež zaplatíte určité peníze, ale určitě minimálně dvojnásobně prodloužíte životnost zastřešení. Fermež se do dřeva nasákne a i když prkna zmoknou vodu mnoho nenasáknou. Nátěr fermeží proveďte nejlépe dvakrát. Při dokončení zastřešení pak můžete natřít konstrukci lazurou. Existují i přípravky na ochranu proti houbám a dřevokazným škůdcům (bezbarvé - neporuší barvu a texturu dřeva) Případně konstrukci při stavbě zastřešte folií či plachtou proti dešti. Přeji pěkný a pohodový den

Autor: Vítek 2019-08-18 20:14:00

Děkuji za radu. To s tou plachtou mne nenapadlo.

Autor: Jan Procházka 2019-10-15 14:08:07

My máme takovou pergolu, ale nechali jsem si ji komplet postavit. Pro info to byla firma Domky-Delta.cz

Připojený obrázek: Zastřešení terasy
Autor: Irena 2021-07-14 21:40:08

Jak máte na venkovní terase, případně pergole, řešeno osvětlení?

Autor: Majka 2021-08-19 20:27:29

Na zahradě máme bodová světla v trávě. Dělá to moc hezká zátiší. Jinak v pergole pak bodovky střešní a taky super.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 11. 2021

Stálezelené listnáče chráníme v zimě i před sluncem a větrem

U stálezelených pěnišníků, tisů, bobkovišní a cesmín vysázených na exponovaných stanovištích – osluněných a proti větru nechráněných místech – je dobré postavit stínicí konstrukci.

zobrazit další rady a tipy