Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Popinavka, dusí stromy, jméno

< zpět
Autor: Pavel 2021-09-22 08:07:56

Dobrý den, rád bych požádal Vás \\\"zkušeňáky\\\" o pomoc. Kolem našeho kostela se v posledních dvou letech extrémně rozjela tato popinavka, je schopna se dostat až do korun stromů, ty pak přikrýt a udusit strom. Nevíte jak se jmenuje a jak ji zlikvidovat? Děkuju za pomoc.

Autor: Pavel 2021-09-22 08:09:05

Ještě fotka

Připojený obrázek: Popinavka, dusí stromy, jméno
Autor: Pavel 2021-09-22 12:40:59

Je to plamének plotní, děkuji, celý příspěvek může být smazán

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2021-09-24 07:23:04

Pokud se ho chcete zbavit, tak ještě teď ho seřízněte nad zemí, pařízek/zky natřete Garlonem (arboricid). Na rozdíl od Roundupu neničí trávník.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy