Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Plachta na záhonech

< zpět
Autor: Monika 2019-09-16 13:33:17

Zdravím, mám dotaz. Mám pestitelskou zahrádku, ale je tam strašně moc plevelů. Tak mě napadlo, že bych tam všude dala netkanou textílii proti plevelu a na to kůru. Ale nezabije to ty rostliny? Pěstuji zeleninu a ovoce. Když se pěstuje se semínka, tak se do toho vyřízené díra?

Autor: SPCH 2019-09-16 14:51:28

A nebojíte se, že se Vám pod tím přemnoží myšovití? Já netkanku používám výběrově-cca na 10 procent plochy, kůru ani náhodou! Vím, není jednoduché udržet zahrádku bez plevele, ale dobře nabroušená motyka-motyčka do rukou padnoucí je výtečný pomocník.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2019-09-17 16:01:34

Sázet do děr v netkance okurky, rajčata, papriky, tykvovité, lilky, jahody, salát, některé košťáloviny - to ano, když není jiná možnost, ale výsevy (mrkev, petržel, řepy, ředkvičky, ředkve, hrách, fazole, ciuli...), vysazovanou cibuli, česnek, nebo celer, brambory, plodiny, které se řadí do okopanin, které jsou vděčné za okopání, provzdušnění půdy okolo rostlin? To ne. A dávat na tmavou netkanku mezi zeleninu kůru? Vedle černé existuje hnědá, která nesežere tolik tepla, s ještě větší gramáží, tedy vydrží déle. Ale jak píše pan Petr. Rozvrhněte si záhony a vzdálenosti řádků tak, aby jste dokázala projet meziřadí nějakým kultivačním nářadím tak a zpátky vedle sebe, aby to nepoškodilo pěstované rostliny, volte spony takové, aby rostliny přikryly záhon svými listy, plevele bude méně. Odškrábnutý plevel nechávejte na místě, tam, kde to jde a nechcete okopávat, plečkovat mulčujte. Zkuste použití dusíkatého vápna, nějaké procento semenných plevelů při zarytí na záhon, na podzim a zálivce (přikrytý nějakou fólií, ne netkankou) zničí.

Autor: SPCH 2019-09-18 12:16:36

Zlatá slova pane Ivane-lidsky, srozumitelně... Stejně tak všechna čest paní-nebo slečně Monice, že se svěří se svým problémem a má snahu jej řešit.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

6. 12. 2019

Různé trvalky snadno rozmnožíme kořenovými řízky

Jednoduchou metodou rozmnožení mnoha zahradních rostlin se stal odběr a výsadba kořenových řízků. Snadno tak získáme trvalky. Například máčky, pivoňk, prvosenku zoubkatou, pilát, mák východní, chrpy, divizny.

zobrazit další rady a tipy