Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Dřín.

< zpět
Autor: Petr R. 2023-01-08 18:29:28

Dobrý den. Rád bych si zasadil dřín, ale pouze keřovitého tvaru, tzn. do cca 4 metrů výšky. Jelikož by mi stačila pouze jedna rostlina, potřeboval bych vědět, zdali je dřín samosprašný , nebo ne. Samozřejmě, pokud možno, s co největšími plody. Mám šanci takovou odrůdu sehnat?

Autor: SRT 2023-01-09 19:17:59

https://www.jukka.cz/c-drin

Autor: Ivan Dvořák 2023-01-11 18:34:13

Míst, kde lze velkoplodé dříny sehnat je více, ale ohledně toho sprášení, nikde jsem to nenašel, až mě ředitel včelařské školy s paní zástupkyní (Nasavrky) ujistil, že je samosprašný.

Autor: Jitka 2023-01-19 11:42:22

Měli jsme na zahradě, hned vedle stodoly, nebezpečný starý ořešák. Hledala jsem profesionála, který by strom bezpečně pokácel. Nakonec jsem našla díky webu https://www.kacim-stromy.cz/. Pán je velmi šikovný. Strom bezpečně pokácel, vše uklidil a z poraženého kmene mi vyřezal krásnou lavici na sezení. :-)

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy