Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Ovocné stromy

< zpět
Autor: Lukáš 2022-05-31 10:59:32

Dobrý den,
prosím o radu, na meruňce mě začali červenat listy (na jednom listu sem si všimli nějakých žlutých larev nevím jestli to má spojitost) postupně chřadnou a usychají jsou v nich i díry je to jev zatím jen na konci větve. Ten to jev se, ale začíná objevovat i na švestce + třešních. Proto prosím o radu čím stromy ochránit.
Dále ještě na jedné švestce se objevili na listech \"výrůstky\" zřejmě co jsem hledal nějaký roztoč..., ale nechám se když tak poučit.
Předem děkuji za rady.

Připojený obrázek: Ovocné stromy
Autor: Lukáš 2022-05-31 11:04:36

omlouvám se spletl jsem si vlákno, již vloženo správně

Autor: SPCH 2022-05-31 15:10:11

Lukáši, meruňka-to je úplně v pořádku, to další by chtělo detailnější foto.

Autor: SPCH 2022-05-31 15:12:05

...ok je červenavé zbarvení mladých výhonků meruněk-brzy se změní na zelenou.

Autor: Pavlína 2023-01-19 11:43:44

Mám na zahradě několik starých ovocných stromů, které by se pod náporem sněhu polámaly. Hledala jsem profesionála, který by stromy profesionálně ořezall. Nakonec jsem našla díky webu https://www.kacim-stromy.cz/. Pán je velmi šikovný, velmi doporučuji.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy