Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Co je to za ker - strom?

< zpět
Autor: jakub 2021-07-23 21:23:49

Vyrostl mi na miste byvaleho oresaku, ktery byl ale vykopan pred 20ti lety tento ker. Je asi 2-3 roky stary. (To vedle je orezana hlava vina, kterou se chystam vykopat).
Nevite co to je za ker, nebo mozna v budoucnu strom?

Připojený obrázek: Co je to za ker - strom?
Autor: jakub 2021-07-23 21:24:47

A dalsi foto

Připojený obrázek: Co je to za ker - strom?
Autor: SPCH 2021-07-23 21:56:38

Jakube, asi je to škumpa. Některé-snad většina mají různé nectnosti-jednou je nebezpečí pro alergiky, další zase to, že ráda tvoří v zemi provazy, kterými se šíří především do námi nechtěných směrů-kde se n ni hrabe maliník! Takže já bych raději toto stvoření rychle-za použití rýče a rukavic vyřadil z chovu a révu ještě řízl hlouběji-cca 10 cm nad zemí, s chutí obrazí a vyplel na půl metru okolo ní. Tzn., že bych víno nechal žít-třeba je dobré, nebo ho na nové dřevo za rok až dva přeštěpíte...

Autor: SPCH 2021-07-23 22:03:40

...nebo pajasan...

Autor: jakub 2021-07-24 09:09:05

Tak podle vseho to je asi vami zminena skumpa, na zahrade mam dalsi vetsi i s kvetensvim skoro strom 2 m vysoky.
U baraku ten ker muze byt oboji, ale podle smradu po mysine po promnuti listu asi taky skumpa. Obe pujdou nemilosrdne pryc a pro jistotu jeste roundup na orezany pahyl. Diky.

Autor: jakub 2021-07-24 09:17:28

Aha, tak jsem to poplet. Zahrada skumpa, u baraku pajasan :-)

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 11. 2021

Stálezelené listnáče chráníme v zimě i před sluncem a větrem

U stálezelených pěnišníků, tisů, bobkovišní a cesmín vysázených na exponovaných stanovištích – osluněných a proti větru nechráněných místech – je dobré postavit stínicí konstrukci.

zobrazit další rady a tipy