Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.
Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.
Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.
Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.
Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.
Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.
| Autor: Maron | 2026-06-11 23:41:31 |
|
Omlouvám se za chybu v textu: na konci KVĚTNA nikoliv března to žloutnutí začalo ... |
|
| Autor: Maron | 2026-06-11 23:43:56 |
|
Omlouvám se za chybu v textu. to žloutnutí začalo na konci KVĚTNA, nikoliv března. |
|
| Autor: SPCH | 2026-06-12 05:13:24 |
|
Už to slýchám od lékařů vůči sobě-proti věku není léku. Pokud tzv. odcházejí postupně nejstarší listy, je to normální chod života. Důležité je, aby narůstaly nové a především, aby Vás rostlina uspokojovala plody. P.S.:Doporučuju nepřehánět to s odstraňováním nových tkání-výhonů a listů-pokud Vás nestěhují ze zařízení, jsou to dělníci, nosiči vody a živin, továrna, která maká pro Vás! |
|
| Autor: Ivan | 2026-06-12 08:15:16 |
|
Preventivní postřik proti plísni? Proč? Přečtěte si o ní něco ze seriozních zdrojů (Rostlinolékařský portál) a budete vědět, že to bylo zbytečné. Než se objeví, postříkané listy už odumřou, ty, kterých by se nálet houby týkal, ošetřené nebudou. |
|
| Autor: Maron | 2026-06-12 14:01:56 |
|
Zdravím a děkuji za rychlou reakci pane Ivane. Ano jsem spíše truhlář, než pěstitel. Domníval jsem se, že ve skleníku to bude jednodušší, než na záhonech v zahradě. Hned první jaro mne vyvádí z omylu... |
|
| Autor: Ivan Dvořák | 2026-06-15 07:33:05 |
|
...Vysaďte hnojení, alespoň na tři týdny, v poledne nezalévejte. Ev. zavadnutí listů po poledni neznamená, že rostliny mají málo vody. Jedině, kdyby byly zvadlé i po ránu, prodlužte dobu, kdy kapkovka dodává vodu po ránu. |
|
| Autor: Ivan Dvořák | 2026-06-19 09:21:32 |
|
Nechejte je, dokud fungují, souvisí to s výše psaným problémem. |
|
| Autor: Maron | 2026-06-20 13:27:04 |
|
Pane Dvořáku, děkuji vám za trpělivost s jakou mi odpovídáte a vedete mne úskalím pěstitele... |
|
| Autor: Ivan Dvořák | 2026-06-21 20:06:19 |
|
Vykašlete se na to. Až rostliny ve skleníku odeberou větší zásobu dusíku, začnou fungovat i další prvky v půdě. Podle intenzity hnojení byste mohl být někde blízko zasolení spíše než nedostatku, který je třeba řešit dalšími živinami. |
|
| Autor: SPCH | 2026-06-24 13:16:53 |
|
Já si myslím, že Vaše okurky trpí nedostatkem vláhy-pokud je ta Vámi uváděná dávka 1l na rostlinu za den v prvním příspěvku skutečná? Já bych bezodkladně půdu důkladně prolil, mám zkušenost, že okurky jdou nejlépe, když je půda stále vlhká, i prostor-vzduch pod listy... |
|
| Autor: Maron | 2026-06-25 10:57:24 |
|
OK, začnu více zalívat. Okurky bohatě rostou a hodně kvetou, ale minimálně přirůstají. Ostříhám spodní listy, aby se nedotýkali země(kvůli možnému rozvoji plísně) stejně už nejsou nic moc- viz předchozí příspěvky. |
|
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.
Ovocné stromy obtěžkané obzvláště bohatou úrodou zavlažujeme i v červnu, aby mohly své plody uživit. V období sucha jim přidáme do závlahové vody vícesložkové hnojivo.