Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Druh dýně

< zpět
Autor: Denisa 2022-08-14 13:56:27

Dobrý den, v samoobslužné prodejně sazeniček jsem pořídila sazenice údajně dýně hokkaido. Překvapivě ale rostou obří zelené dýně, které postupně oranžoví... Zaráží mě velikost, kterou si s typickou hokkaido nespojuji. Zkoušela jsem hledat různé druhy, ale pořád se mi nedaří identifikovat, co by to mohlo být za druh. Neporadíte prosím?

Připojený obrázek: Druh dýně
Autor: SPCH 2022-08-14 16:35:33

Deniso, může jít o křížence hok. s muškátovou, či další.

Autor: Hanka 2022-08-14 23:21:56

Hokkaido i muškátovová nemá takovéhle proužkování, to spíš ty francouzské (..Provance cosi), očividně máte nějaké dýňového \"vořecha\". Tak at má úžasnou chut a dlouhou skladovaltelnost

Autor: Denisa 2022-08-17 15:34:46

Moc Vám oboum děkuji za odpovědi! Jsem stále začátečník a až teď jsem si přečetla, že různé druhy dýní se nemají pěstovat vedle sebe. Tahle rostlina \"hokkaido\" roste vedle máslové dýně (ta odpovídá svému druhu).

Autor: SPCH 2022-08-17 19:08:06

Deniso, vzhled plodu z Vaší fotky byl určen už v jeho semínku, tedy to, že aktuálně roste vedle máslovky nemá vliv.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy