Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Okurky

< zpět
Autor: Petr 2020-06-26 13:44:27

Zajímavě rostlá mám nechat ?

Připojený obrázek: Okurky
Autor: Petr 2020-06-26 13:47:52

Další fotka

Připojený obrázek: Okurky
Autor: SPCH 2020-06-26 15:32:51

Pokud Vám nezavazí, neuráží estetické cítění, tak ji nechejte! Snad ji cosi uštíplo-mšice, klopuška, slimáček...-může se ještě rozeběhnout do všech stran. Snad bych jí poskytl nějaký opěrný kolík-třeba nepotřebnou vařečku-aby se nad zemí nezlomila pod tíhou narůstajících plodů.

Autor: jan zeman 2020-06-28 09:46:30

Okurky nakladačky mám ve skleníku rostou avysoké jsou cca 1.5 m mají velké množství malinkých okurek ale vůbec nerostou a zůstavají stejně velké cca 3 cm nevím co s nima mám dělat Děkuji za radu

Autor: SPCH 2020-06-28 13:29:20

Okurky jsou velmi náročné na živiny-mohou hladovět. Další problém může být ten, že je vedete nahoru-to nakladačky nenesou dobře, líp fungují ve vodorovné poloze-snad mají rády stejnou teplotu a vlhkost v profilu celé rostliny. Taky různý hmyz růst brzdí-svilušky a jiní...

Autor: Svobodová 2021-07-02 11:01:16

Mám na balkoně svačinovou okurku vysokou přes 2 m, kvete jak blázen, ale netvoří se okurčata. Jednou jsem (samčí?) květy obrala, vyrazily nové květy, ale opět bez okurčat. Co dělám špatně?
Děkuji.

Autor: SPCH 2021-07-03 07:22:19

Problém s opylením? Jak vysoko máte balkon-které patro? Suchý vzduch? Svítí na rostlinu Slunce? V čem Vaše okurka roste? Proč jste květy obrala? Jak pohlavnost květu rozeznáváte?...

Autor: Svobodová 2021-07-06 09:18:51

Děkuji za reakci. Problém s opylením nevidím. Denně vidím čmeláka navštěvovat květy okurek, já také pomáhám štětečkem. Balkon - 6. patro, JV, slunce od rána do cca 13 hodin, 5 l substrátu, přihnojování slepičincem. Jak suchý je balkon, neměřím vlhkost vzduchu. Stonky byly zavěšené na šňůry, pak jsem je spustila na zem. Květy jsem obrala na doporučení úspěšné pěstitelky. Pohlavnost květu odhaduji podle toho, že se netvoří vůbec ani náznakem okurčata. Vypadají všechny stejně. Asi je to nesmysl. Další várka květů rychle vykvetla a zase opadala. Co 10 cm, to květ. Šlahouny dále rostou.

Autor: Ivan Dvořák 2021-07-06 10:19:42

Za mě: zkuste se optat u \"okurkářů\". Semo,Moravoseed, Holman. Ten poslední nedělá nic jiného než okurky, ty první dvě firmy toho dělají více.

Autor: Václav 2021-08-14 18:56:30

Dříve se okurky zaštipovaly za 5.listem aby vytvořily postraní výhony na kterých potom plodily ale hybridy to nepotřebují.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy