Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.
Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.
Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.
Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.
Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.
Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.
| Autor: Barbora | 2009-06-06 20:08:46 |
|
Dobrý den chtěla bych se zeptat mám pět let starý ořešák a začali se na listech objevovat puchýře a nevím co s tím poraďte předem děkuji. |
|
| Autor: Josef Zavřel | 2009-06-07 18:29:38 |
|
Dobrý den.Váš ořešák je napaden roztočem zvaným Vlnovník.Velké stromy je problém ošetřit postřikem,ale pětiletý stromek bych postříkal přípravkem Omite ( 15 ml. na 10 l.vody).Postřik se provádí po vyrašení,ale nyní ještě můžete průběh napadení trochu zmírnit.Napadení tímto roztočem by plody,pokud tam již nějaké jsou,ohrozit nemělo. |
|
| Autor: Barbora | 2009-06-08 12:42:12 |
|
Pro pana Zavřela moc děkuji za radu. |
|
| Autor: Jana | 2009-06-17 00:10:58 |
|
Dobrý den mám moc rozvinutý ořešák a chtěla bych se zeptat co s tím jestli prořezat a kdy za odpověď děkuji. |
|
| Autor: Jan Švingal | 2010-02-13 18:30:51 |
|
Jan Švingal. Prosím poraďte,kdy správně sklízet ořechy?Mám velké papíráky(stromek byl koupen ve školce),které se jakoby víc vysušují.Jak je sušit po sklizni?Děkuji |
|
| Autor: Ivana Kožešníková, ČZS | 2010-02-16 08:25:29 |
|
Velké ořechy - "papíráky" jsou určené pro relativně rychlou spotřebu. Hospodyňky si je vždy chválily, protože se dobře vylupují ze skořápek, což je ale na úkor jejich trvanlivosti. Jedná se o odrůdy určené spíše k dřívější spotřebě - vydrží tak do Vánoc, případně o pár měsíců déle při dobrých skladovacích podmínkách, potom ztrácejí rychle na hmotnosti a kvalitě vysoušením. Doporučuje se proto tyto ořechy po usušení vyloupat a zamrazit ve sklenicích nebo polyet.sáčcích, aby si jádra udržela dobrou kvalitu. |
|
| Autor: Ivana Kožešníková, ČZS | 2010-02-16 08:36:34 |
|
Odpověď pro paní Janu. |
|
| Autor: Libuše Kratochvílová | 2012-11-28 18:58:38 |
|
Vážený pane, mám zájem o stromek ořešáku vlašského pro výsadbu na jaře 2013 |
|
| Autor: Ivana Mášová | 2012-11-29 14:43:01 |
|
Vážený pane Kamiši, |
|
| Autor: Dobeš Radomír | 2012-12-09 22:10:59 |
|
Dobrý den. |
|
| Autor: Ing Josef Stročka | 2012-12-17 18:49:06 |
|
Pro pana Jiřího Kamiše (zahradkář č. 12(2012) |
|
| Autor: Miroslava Kloudová | 2012-12-27 23:15:42 |
|
Vážený pane Kamiši,mám zájem o ořešák který popisujete v ZAHRÁDKÁŘI Č. 12/2012 |
|
| Autor: Bc. Jiří Branich | 2013-03-17 16:56:24 |
|
Vážený pane Kamiši, |
|
| Autor: A.Brechličukova | 2013-06-30 21:24:38 |
|
Dobry den,chci se zeptat co může znamenat osychaní ořešaku a v tomto období opádávání listů a to ve velkém množství! Strom je velmi starý cca 20.let možná více.Je možné, že stratil vláhu díky vykopaní studny cca 20m od stromu?Prosím o radu,strom máme moc rádi! |
|
| Autor: Miloš Kožešník, správce | 2013-07-04 09:11:23 |
|
Dobrý den. |
|
| Autor: Zdena Černá | 2013-10-01 13:15:40 |
|
Dobrý den pane Kamiši, |
|
| Autor: Lumír | 2014-07-21 09:51:31 |
|
Další foto k předešlému dotazu. Připojený obrázek:
|
|
| Autor: Lumír | 2014-07-21 09:54:31 |
|
A poslední foto. Děkuji Připojený obrázek:
|
|
| Autor: sydorcčukova žaneta | 2014-11-21 13:41:11 |
|
Dobry den,koupili jisme dnes orech,odruda MILOTAJ.Ale bohužel nemužu najit žadne informace oteto odrude.Prosim ,jestli o tom neco vite? |
|
| Autor: M.Šmoranc,ČZS | 2014-11-24 17:27:28 |
|
Dodrý den, |
|
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.
Ovocné stromy obtěžkané obzvláště bohatou úrodou zavlažujeme i v červnu, aby mohly své plody uživit. V období sucha jim přidáme do závlahové vody vícesložkové hnojivo.