Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Rez oresaku

< zpět
Autor: Hana 2022-10-16 09:52:41

Mám 5 let starý ořešák vypěstované z roubu. Má nízké rozvetveni a velice dlouhé přírůstky. Chci ho ztvarovat a podle doporučení udělat na jaře. Jen se obavám ze se odstraní možná květenství a tím úroda . Plody se utvářejí na novych vyrustkach ne?

Autor: Ivan 2022-10-17 07:57:15

S \"rizikem\" odstranění části květů při řezu holt musíte počítat. U ostatních druhů ovoce, Vám to nejspíše nevadí, ale jestli jste se o stromek dodneška nestarala, netvarovala, je to daň z předchozího nezájmu. Odkládala jste neodkladné. Když se podíváte do korun ořešáků, plody jsou i uvnitř koruny. Světlé koruny.

Autor: SPCH 2022-10-17 09:13:44

P. Hano, snad se i tam někde u Vás stalo to, co leckde jinde v tomto na srážky bohatém roce-že ořešáky, především ty mladé nebo zmlazené velmi přirostly do délky a ty druhé i co se týká počtu vlků. S tímto dějem je spojeno to, že jsou větve těžké a mnohdy se skloní do poloh námi nechtěných. Toto lze řešit řezem, ale i vyvázáním-asi za 1-2 roky už větev námi určený tvar drží, podepřením, či strpěním. Pokud Vám nevyhovuje výška nasazení spodních kosterních větví na kmínku, tak je odstraňte řezem-nejlépe postupně, během několika následujících roků. Pro strom a zachování jeho zdraví je dobré když se taková větev zkrátí asi na 20cm, řez ošetří a tento pahýl finálně odřízne za další rok-to v případě, pokud je takových větví více.

Autor: Jan 2022-10-26 10:23:55

Máte na vlastní zahradě strom, který překáží, nebo je dokonce nebezpečný? Máte štěstí, že jdu právě kolem!

Co nabízím:

Odstraňování rizikových stromů
Plošné kácení
Těžba
Řezy korun stromů
Zdravotní, bezpečnostní a obvodové řezy

PORAZÍM JAKÝKOLI STROM.
KÁCÍM JE S RESPEKTEM A PROFESIONÁLNĚ.

https://www.kacim-stromy.cz/kaceni-stromu

723922416

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy