Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Zasycháni listů ořešáku

< zpět
Autor: Lenka Matoušová 2022-07-19 08:40:15

Dobrý den,
prosím o radu, proč zasychají okraje listů mladého stromku.
Děkuji za pomoc.

Připojený obrázek: Zasycháni listů ořešáku
Autor: SPCH 2022-07-19 13:37:37

Lenko, jak starý je ten Váš mladý ořešák-kdy byl vysazen, kde jej pěstujete, jaká půda-zemina je pod ním, jestli ho zaléváte, tak kdy, jak často, jakou dávkou, vodou měkkou, prohřátou, či studenou, zrána, večer, nebo okolo poledne, hnojíte-při výsadbě, nebo i nadále, čím, v jakých dávkách? To a další má na správný vývoj Vašeho stromku vliv...

Autor: Ivan Dvořák 2022-07-19 21:22:52

Pokud je to letošní či loňská výsadba, může to být úpal, u starších bych řekl deficit draslíku. Až odpovíte panu Petrovi, dá Vám rozhřešení. Stránky jsou na pár dnů jeho. Důvod? Dovolená!!!

Autor: Lenka Matoušová 2022-07-20 08:16:19

Dobrý den,
stromek máme 3. rokem. Při sázení jsem pod něj na radu ze zahradnictví dala rohovinu. Loni na podzim jsem stromek přihnojila granulovaným kravským hnojem. Na jaře byly listy v pořádku. Zalévám vodou ze studny, většinou večer, to už stromek stojí několik hodin ve stínu. Co se týká zeminy, asi nebude nic moc - špatně drží vodu. Celá oblast leží skalním podloží. Pro cokoliv, co sázím, musím nejdříve vykopat velkou díru, vyndat kameny, nasypat koupenou zeminu, kterou míchám s kompostem... Podmínky nejsou ideální, ale meruňky tu například prosperují skvěle.
Ještě mě napadá, jestli ořešáku nevadí blízkost vzrostlého břečťanu - cca 3 metry.

Autor: Lenka Matoušová 2022-07-20 08:19:30

Upřesnění: břečťan roste 3 metry od ořešáku, porůstá zeď vedlejšího domu.

Autor: SPCH 2022-07-20 14:07:04

Lenko, vypadá to na přehnojení dusíkem, pak mladé list prudce rostou, dostávají sluneční úpal. Tříletý ořešák nepotřebuje přemíru vody, jen při dlouhodobém suchu-pokud klopí listy podobně, jako tykve na plném slunci po poledni. Přihnojil bych ho teď draselným hnojivem, popřípadě i např.cereritem PODZIM, koncem listopadu dolomitem.

Autor: Lenka Matoušová 2022-07-20 15:49:24

Moc děkuji, udělám, co mi doporučujete.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy