Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

uhynulá hrušeň

< zpět
Autor: Josef Kubeš 2022-10-14 23:42:27

Dobrý den,
v letošním roce mi uhynula cca 8 letá hrušeň. Stromek byl na jaře obsypaný květy, ale poupata najednou zaschla, listy nenarostly. Konce letorostů zčernaly a stromek odešel.Podobné příznaky jsou i na nedalém starém Spartanovi, ten také nevykvetl a nasadil jen pár listů a letorosty skoro nerostly. Skoro to vypadalo jako po Roundupu, ale stromy jsem ničím nestříkal, nebo moniliniový úžeh na meruňce. Hrušeň už jsem vykopal a spálil, možná půjde i ten Spartan. Rád bych pak někde mezi nimi vysadil švestku, nemůže být napadena také?

Autor: Hanka 2022-10-25 09:25:01

Dobrý den loni jsme řešili víceméně stejný problém s hrušní, najednou v červnu ca po 10denních deštích zničeho nic odešla, listy kompletně zčernaly, kraje výhonů vypadaly jak po pálené, nebo monilie, byl to mladý stromek. Ani tady jsme se nedobrali co by to mohlo být za onemocnění, takže budu ráda pokud se u vás něco objeví, protože hrušeň chci nasadit znova

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy