Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Cererit na podzim

< zpět
Autor: Ivan 2022-09-17 16:40:22

Obvykle se uvádí, že Cereritem se hnojí od února do července. Např. v článku https://www.ceskenapady.cz/cererit-cnp-1039-8678.html se tvrdí, že hnojení Cereritem na podzim a v zimě postrádá smysl. Avšak v Cereritu není dusík dominantní složka, obvyklé složení je dusík ? fosfor ? draslík (8-13-11) + 2% hořčíku. Fosfor, draslík a hořčík jsou přeci prvky, které např.ovocné stromy na podzim potřebují. Prosím, jsem laik, máze někdo k tomu napsat vysvětlení popř. zkušenosti?

Autor: Pavel Nový 2022-09-18 22:08:03

Mě by odpověď na dotaz p. Ivana velmi zajímala, tak doufejme, že se dostaví nějaký ovocnářský expert.

Autor: Pavel Nový 2022-09-18 22:09:03

Mě by odpověď na dotaz p. Ivana velmi zajímala, tak doufejme, že se dostaví nějaký ovocnářský expert.

Autor: Q. 2022-09-19 08:54:15

Pavle Ivane stačí si dupnout jednou.

Autor: Pavel 2022-09-19 09:07:28

Za ten duplikát se omlouvám

Autor: SPCH 2022-09-19 13:27:25

Pánové, zkuste si počíst o hnojivu cererit PODZIM, pak budete vědět více.

Autor: SRT 2022-09-20 20:27:49AGRO Cererit Podzim je minerální hnojivo vhodné pro podzimní přihnojení všech rostlin na zahradě, jako jsou ovocné stromy, vinná réva, drobné ovoce - jahody a borůvky, okrasné rostliny - růže a hortenzie, konifery i listnaté stromy a keře. Zvyšuje odolnost proti vymrzání a podporuje vyzrávání plodů.

složení: dusík-fosfor-draslík v poměru 0?0?30 + 10 MgO + 42 S
obsahuje koncentrované živiny, což znamená nižší spotřebu a vyšší plošnou vydatnost
TIP: Toto hnojivo je možné použít také na jaře pro základní hnojení (např. před výsadbou brambor, okurek apod), nebo k přihnojení během vegetace jako zdroj draslíku a hořčíku
postačí 1 aplikace od poloviny září do konce října

Doporučené dávkování:

okrasné keře a stromy: 10 - 15 g/m2
ovocné keře a stromy: 10 - 20 g/m2
růže, hortenzie, ibišky, azalky: 5 - 10 g/m2
brambory a zelenina: 15 - 20 g/m2
réva: 10 - 20 g/m2
trvalky: 5 - 15 g/m2

Upozornění: Uvedené dávky jsou orientační, při konkrétním stanovení dávky vycházejte z půdní zásoby živin a aktuální potřeby rostlin. Při předávkování hrozí jejich poškození.
Hnojivo rovnoměrně rozhoďte na plochu a zapracujte do půdy.
Neaplikujte na mokré listy rostlin!

Autor: Ivan 2022-09-23 09:17:43

Cererit na podzim? Na půdách humózních bohatých na život, spolu se zarytím organických zbytků, ano. I volně, bez toho zeleného hnojení. I dusík se přesune do vazeb v sorpčním komplexu, nebo do tělíček bakterií při zpracování humusu. Na píscích raději ne. Tam chybí, do čeho by se dusík vyvázal. Na zelené hnojení, tedy pohnojení zeleného hnojení (organiky), i na písčitých půdách ano. Tam kde je organiky a jílovitých částic v půdě málo, je lepší hnojit jen P, K, Cererit dát časně na jaře. Do trvalek na podzim ano, obyčejně drn kořenů zpracuje co se mu dodá. Uvedené dávky nejsou nijak vysoké. Fosfor a draslík stromu pomůže, jedině však, kdy Cererit zapravíte, nenecháte ho ležet na povrchu.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy