Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

odrůda jabloně

< zpět
Autor: Milena 2021-10-19 13:12:14

Dobrý den,
prosím o radu, o jakou odrůdu jabloně se jedná. Mohu říci, že strom je starý cca 50 let, je určitě zimní odrůda, protože jablka vždy vydržela až do dubna - května, dužina je po dozrání nažloutlá a po řezu nenahnědává, chuť je vynikající nasládlá možná i lehce kořeněná. Jablka jsou sploštělá.

Děkuji

Připojený obrázek: odrůda jabloně
Autor: SPCH 2021-10-19 19:20:48

Snad ontário-tam ale bývá duž.spíš bílá,tvar hranatější, chuť kyselkavá, takže další typ-idared?

Autor: RTF 2021-10-19 20:49:45

Ontario určitě ne už vzhledově a Idared snad paní Milena zná z obchodu.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2021-10-20 08:26:11

Pro určení jablka je důležitý pohled na stopeční a \"bubákovou\" jamku. Plochá jablko s nebílou dužninou, které vydrží v dobrém sklepě až do pozdního jara, může být i Švýcarské oranžové. Také jestli je ve většině plodů kulaté, nebo mírně hranaté. To vše napoví víc než ten jedem snímek. Takhle lze určit je výrazně typová jablka.
Pokud jde o Idared, moc bych na něj nesázel, ale ani na to, že ho může paní znát z obchodu. Chutí a mnohdy tvarem, vybarvením se domácí Idared může dost výrazně odlišovat od toho na krámech. Vyzrálý ze stromu má aroma, není zas tak moc suchý a vydrží do prvních letních jablek.

Autor: Milena 2021-10-22 08:21:40

Ano, máte pravdu. Ontario znám velmi dobře - na jeho konzumaci jsem vyrostla, a Idaret to také určitě není. Ještě bych upřesnila - plody nikdy nejsou hranaté ani mírně hranaté, ale jen kulaté. Přikládám ještě další foto a děkuji.

Připojený obrázek: odrůda jabloně
Autor: Milena 2021-10-25 14:15:25

Ještě přidávám foto od stopky.

Připojený obrázek: odrůda jabloně
Autor: Miriam Helena 2021-11-01 21:26:38

Dobrý den, prosím o radu, o jakou odrůdu jablek se jedná.

Připojený obrázek: odrůda jabloně

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 11. 2021

Stálezelené listnáče chráníme v zimě i před sluncem a větrem

U stálezelených pěnišníků, tisů, bobkovišní a cesmín vysázených na exponovaných stanovištích – osluněných a proti větru nechráněných místech – je dobré postavit stínicí konstrukci.

zobrazit další rady a tipy