Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Odrůda jabloně 1

< zpět
Autor: Jaromir 2021-10-05 20:09:43

Dobrý den. Prosím o radu, o jakou odrůdu se jedná.
Doba zrání cca polovina září.
Děkuji

Připojený obrázek: Odrůda jabloně 1
Autor: Jaromír 2021-10-05 20:10:55

Obrázek 2

Připojený obrázek: Odrůda jabloně 1
Autor: Hanka 2021-10-06 15:34:55

Tyhle plody velikostí i tvarem vypadají na Matčino, aspon tvarem, velikostí, i zbarvením dole od bubáka, polovina září k česání by také odpovídala. Máte foto celého stromy, Matčino bývá poměrně široká koruna, teda pokud je pěstovaná na vysoko kmeni a má kolem sebe místo. Ale nejsem profík, jen Matčino je moje školní jablko, po něm jsem plynule přešla na Gaskoňské šarlatové a následovali zimní odrůdy.

Autor: Jaromír 2021-10-08 00:28:38

Dobrý den. Moc děkuji za odpověď. Matčino mu opravdu říkáme, ale nevěděl jsem, že je to přímo odrůda, nýbrž mu takto říkáme domácky. Moc jste mi pomohla!
Jaromír

Autor: SRT 2021-10-08 19:37:02

MATČINO

Konzumní zralost: říjen - prosinec

Sklizeň: konec září, začátek října

Tvar plodu: středně velký až velký tupě kuželovitý

Barva plodu: žlutá, z velké části překrytá červeným pláštěm

Dužnina: žlutá, navinule sladké chuti, kořenitá, jemné konzistence, velmi voňavá

Opylovači: Coxova reneta, Golden Delicious, James Grive, Jonathan, Oldenburgovo, Ontario, Starking

Jabloň Matčino, též Monnetit (syn. Mother, Mutterapfel, Nalezenče z Roztok) je stará odrůda pocházející z Boltonu, okres Worchester, stát Massachusetts v USA. Poprvé bylo popsáno již v roce 1848. Strom roste v mládí středně bujně, později slaběji. Odrůda velmi ceněná pro svou chuť a aroma. Plody jsou středně velké až velké s kratší stopkou, žluté, z větší části překryté červeným pláštěm. Dužina je žlutá, navinule sladká, kořenitá a velmi aromatická. Netrpí strupovitostí, má univerzální využití. Odrůda jabloní, s atraktivními plody, vhodná do všech oblastí.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy