Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Předseda výboru cizinec?

< zpět
Autor: Předseda 2019-03-11 17:28:13

Může být předseda výboru zahrádkářské osady cizinec (občan EU)? Historicky se zde narodil, pak odcestoval a získal cizi občanství, má zde rodinu, ale za práci létá do ciziny, tzn. nemá rodné číslo, ale je člen zahradkarske osady. Popřípadě může být alespoň ve výboru, nebo v kontrolní komisi?
Děkuji

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2019-03-12 10:35:16

Není to spíše pro právníka?

Autor: Kostas 2023-01-05 19:12:51

Další otázka na kterou neodpovídate? Taky nas to určitě zajímá.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2023-01-06 07:11:06

Pane Kostasi, tady se dozvíte proč Vám vadnou kedlubny nebo jak proti mšicím na jabloních. V pěstitelské poradně nehledejte odpovědi na otázky právní. Člen ČZS má rady právníka v ceně známky, výše je kontakt. Když máte problém se zlomeninou, jdete jinam, než se zápalem plic. Každé chce svou odbornost. Od Vás bych uvítal, že se omluvíte, že jste napsal na tyto stránky neověřenou informaci o výši příspěvku od roku 2024.

Autor: Kostas 2023-01-10 16:37:47

Tak teď je mi jasné diskuse ,předtím jsem měl že skoro o všem co se tyče zahrady...děkuji a omlouvám se opět .Doufám že už to příště nespletu..jsem tu nový.

Autor: Ivan Dvořák 2023-01-11 18:43:34

Díky. Víte, my vlastně ani nemáme moc možností si s naším právníkem promluvit, tak tazatele na něj odkážeme. On totiž může usoudit, že k problému potřebuje více informací, že třeba bude lepší, když tazatel zavolá, přijde do poradny, aby se věc probrala živě, protože přes klávesnici by to bylo jak korespondenční šach.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy