Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Úlety herbicidů

< zpět
Autor: Stanislav 2021-08-11 08:01:59

Správa železnic zásadně nekomunikuje a když už, tak se se správou železnic nedá rozumně na ničem dohodnout. Místní odbor životního prostředí tvoří úředníci, kteří zákony o životním prostředí vyiděli z rychlíku. Sousedím se železnicí a zároveň s vodní plochou. (Nepublikovatelné výrazy) ... jezdí zpravidla 2x do roka podle plánu. Na základě dodržování plánu stříkají Dicopur a Roundup i ve vichřici, za deštivého počasí a že násep se sklání do potoka, to je vůbec nezajímá. Na jaře jsem měl poškozené listy na jahodnících ještě celých 30 metrů od kolejnic (v tu dobu nebyly stromy ještě dobře olistěny a nekryly). Nicméně i tak je hnusná podívaná na keřový a stromový porost v okolí železnice. Máte někdo podobné problémy, co se s tím dá vůbec dělat?

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy