Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

elektroměry

< zpět
Autor: Tomáš 2009-09-18 11:01:35

V naší zahrádkářské kolonii je zaveden elektrický proud. Hlavní elektroměr spravují Rozvodné závody a každý zahrádkář má svůj vlastní elektroměr. Problém je v tom, že spotřeba naměřená na hlavním elektroměru se liší od součtu jednotlivých elektroměrů.
Zajímalo by mě, jak často jsou jednotliví členové kolonie povinni svůj elektroměr vyměnit, aby se tak předešlo situaci, kdy předseda mě osočuje, že mám vadný elektroměr a odebírám elektřinu vlastně načerno. Argumentuje tím, že stav elektroměru se už delší dobu nemění, ale jak by se mohl měnit, když elektřinu prakticky vůbec nepoužívám.

Autor: Jarda Plzeň 2009-09-20 21:55:13

Ahoj Tomáši. Rozvodné závody cejchují své měřicí zařízení po 10 letech, výjimečně po 15 letech. V zahrádkářské kolonii by bylo žádoucí rovněž elektroměry po této době vyměnit. Vzhledem k tomu, že jsou to elektroměry v osobním vlastnictví odběratele, nelze nikoho k této činnosti donutit. Chtělo by to dohodu všech odběratelů a akci provést najednou. Tím by se tato činnost i zlevnila.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Nové vydání časopisu Zahrádkář

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Poradna

Máte otázky ohledně zahradničení, pěstování rostlin, zahradní techniky nebo čehokoliv jiného? Naši čtenáři a odborníci vám rádi poradí!

přejít do poradny →

Kalendárium

1. 12. 2025

Prosinec pouští do zahrady zimu: „Račte vstoupit, madam“

Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.

zobrazit další rady a tipy