Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Škůdce na pierisu.

< zpět
Autor: Olga 2021-09-04 21:03:37

Dobrý den, na pierisu se objevil nějaký malinký černý hmyz, nemá ani 1 mm. Zřejmě jsou to larvy. Listy jsou zcela vysáté a na spodní straně hnědo. Možná výkaly. Dále jedinci skoro 2mm. Vypadají, že mají zvláštní tvar, ale je to jen kresba na křídlech, která jsou zcela průhledná. Samozřejmě to létá. Nikde jsem nenašla informaci. U pierisů se zmiňují pouze houbové choroby.
Děkuji za odpověď
Olga

PS nejde mi připojit více souborů, tak posílám dospělce

Připojený obrázek: Škůdce na pierisu.
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2021-09-07 11:01:04

Posátý list? A nějaký hmyz? Co je to nevím. Larvičky? List by lépe vypovídal o situaci. Létají třásněnky. Ty vypadají jinak. Sají nejen třásněnky, ale i svilušky. Po třásněnkách zůstávají ty kupičky výtrusů, po svilušce často pavučinky.

Autor: SPCH 2021-09-07 13:50:22

Snad nějaké ploštice-klopušky?

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 11. 2021

Stálezelené listnáče chráníme v zimě i před sluncem a větrem

U stálezelených pěnišníků, tisů, bobkovišní a cesmín vysázených na exponovaných stanovištích – osluněných a proti větru nechráněných místech – je dobré postavit stínicí konstrukci.

zobrazit další rady a tipy