Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Likvidácia agátu

< zpět
Autor: Slávka 2022-08-08 18:14:32


Dobrý deň, chcem sa s vami poradiť o likvidácii drevín. Aké máte skúsenosti?

Riešim zarastený pozemok kde sa rozbujneli mladé agáty. Chceme ich účinne zlikvidovať, preto chceme aplikovať do dreva herbicíd. Ale aký? Určite nechceme nič na báze glyfosátu, chceli by sme postupovať čo najšetrnejšie k živ. prostrediu. Máte niekto skúsenosť s aplikáciou iných látok za účelom likvidácie dreviny (petrolej, ocot...)?

Autor: Ivan 2022-08-09 07:38:30

Řekl bych (a píšu), že petrolej je mnohem výše na stupnici nechtěného v přírodě, než glyfosáty. Pokud s nimi opravdu jen zatíráte rány, může Vám strach z těch prostředků škodit více než ony samé. Nevím, nakolik se liší výběr prostředků na ochranu rostlin v ČR a SR, ale nejspíše bude všude v nabídce arboricid Garlon. Ten účinkuje proti dvouděložným, takže z pozemku \"vyzobe\" akáty, pampelišky, bršlici, šťovík,..., ale nechá žít trávu.

Autor: SPCH 2022-08-09 12:16:32

Mladé dřeviny by mohly jít z velké části zlikvidovat mechanicky-vyrýt, vykopat, vytrhat. Následné, procentuálně výrazně menší recidivy buď opět vyklučit, nebo použít násobně menší množství chemie. Dlouhou dobu naše země překypují velmi pracovitými lidmi, se kterými je snadná domluva-jistě se i Vám podaří ochotné pracanty sjednat...

Autor: Hanka 2022-08-10 16:48:18

V případě garlon je vyšší účinnost pokud se rána po řezu okamžitě tj do půl hodiny zatře konc. Garlonem, ale zůstanou kořeny, pařez

Autor: Jitka 2023-01-19 11:43:08

Měli jsme na zahradě, hned vedle stodoly, nebezpečný starý ořešák. Hledala jsem profesionála, který by strom bezpečně pokácel. Nakonec jsem našla díky webu https://www.kacim-stromy.cz/. Pán je velmi šikovný. Strom bezpečně pokácel, vše uklidil a z poraženého kmene mi vyřezal krásnou lavici na sezení. :-)

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy