Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Zasychání listů acer platanoides golden globe

< zpět
Autor: Kristýna Macháčková 2022-07-10 16:30:33

Dobrý den, v březnu letošního roku jsem zasadila javor golden globe. Ze začátku prospíval velice dobře, ale koncem června mu začaly některé listy hnědnout. Ošetřila jsem listy Mospilanem, protože měl na sobě pár vajíček mšic, ale listy hnědnou stále dál. Chtěla bych se zeptat, jestli to nemůže být něčím jiným? Listy hnědnout, i když slunce příliš nesvítí. Strom je zasázen na jih bez zastínění. Děkuji za odpověď.

Připojený obrázek: Zasychání listů acer platanoides golden globe
Autor: Ivan Dvořák 2022-07-19 22:02:48

Strom reaguje okamžitě i se zpožděním. Jarní výsadba ještě nemusí zvládnout kořeny zásobení vodou, někdy prostě pár listů pustí, aby uhájila ty blíže středu koruny. Přihnojil bych hnojivy obsahujícími draslík, hořčík. Draslík se podílí na regulaci oběhu vody, hořčík patří do chlorofylu. Aby jich rostlina měla dost na obnovu listů.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy