Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Jehlice borovice Pinie

< zpět
Autor: Honza 2023-01-14 09:15:10

V létě jsme si přivezli semena ze šišek borovice pinie (Itálie), jsem v oblasti pěstování absolutní amatér, ale zkusil jsem semena vyloupat, zasadil do truhlíčků tak, že jsem na dno dal keramzit a dále substrát pro jehličnany (obohacený o hnojivo). Semínka se k mému překvapení ujala, z čehož jsem měl obrovskou radost. Dále jsem prováděl pravidelné ale velice sporé zavlažování (trubičkou ze spoda - protože zaléváním ze shora půda plesnivěla) a před časem jsem poprvé opravdu lehounce přihnojil hnojivem pro jehličnany. Po půl roce, mám pěkné \"stromečky\" výška cca 12cm, ale začalo mě trápit žloutnutí prvních spodních jehliček (viz.foto). Je to přirozené? Pokud ne nevíte s čím by mohlo souviset (přihnojení, moc vody, málo vody...)? Deje se mi na všech stromečcích - celkem jich máme 5, stále umístěny na okně v bytě. Moc děkuji za pomoc.

Připojený obrázek: Jehlice borovice Pinie
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2023-01-16 07:06:34

Jsou to děložní jehlice, ty prostě odcházejí dříve než ty \"pravé\".

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2023-01-16 07:35:53

Jsou to jehlice ze semene první vylezlé, děložní, takže odejdou dost brzy.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2023-01-16 07:37:45

Omlouvám se za opakovanou odpověď, myslel jsem si, že se ta první ztratila, když se ani za půl hodiny neobjevila.

Autor: Honza 2023-01-17 21:46:42

Moc Vám, pane Dvořáku, děkuji za odpověď. Honza

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy