Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Napadeným jehlicnan

< zpět
Autor: Hrušková 2022-07-22 16:59:38

Dobrý den, tento rok nám začaly usychat větve od kmenu, /pravděpodobně kanadská jedle/a na kmeni jsou šedivé fleky. Lze strom zachránit a když ano tak jak? Přikládám foto. Moc děkuji za radu Hrušková

Připojený obrázek: Napadeným jehlicnan
Autor: SPCH 2022-07-25 17:40:08

P. Hrušková, Váš jehličnan je asi už letitější, pak není divu, že jeho dlouhodobě přistíněné vnitřní oblasti prosychají. Ty fleky na kmeni jsou nejspíš plísně-houby nebo i lišejníky, které si v takovém prostředí s pro ně příznivým mikroklimatem libují. Pro zlepšení zdr.stavu, ale i k lepšímu pocitu majitelky+zvýšení estetického dojmu bych vše suché odstranil-pokud by bylo třeba uříznout jednorázově větší množství silnějších větví, tak bych nechal pro tento rok tzv.čípky-min 15 cm od kmene, na bočních větvích to třeba není, tam bych stříhal beze zbytků. Tímto navrženým postupem by se dosáhlo prospěšného zvýšení proudění vzduchu. Úklid -vyhrabání spadu pod stromem a jeho případné přihnojení je jistě taky cesta správným směrem.

Autor: Lenka 2023-01-19 11:47:04

Měli jsme na zahradě, hned vedle stodoly, nebezpečný starý ořešák. Hledala jsem profesionála, který by strom bezpečně pokácel. Nakonec jsem našla díky webu https://www.kacim-stromy.cz/. Pán je velmi šikovný. Strom bezpečně pokácel, vše uklidil a z poraženého kmene mi vyřezal krásnou lavici na sezení. :-)

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy