Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Travní koberec- žlutá místa

< zpět
Autor: Matej 2022-08-25 08:33:16

Dobrý den,

cca. před 2 měsíci mi byl firmou položen kobercový trávník. Už při pokládce v trávníku byla žlutá tráva, což předpokládám není nic neobvyklého.

V trávníku se začaly objevovat žlutá místa viz. fotografie. V místech je tráva žlutá/suchá/mrtvá. Celkově v trávníku je spousta žluté trávy. Trávník je pravidelně zavlažován automatickou závlahou. Taktéž v trávníku je spousta hub, to je normální?

Jsem absolutní začátečník, co se údržby trávníku týče, tak budu rád za vaše rady a poznatky.

Děkuji

Připojený obrázek:  Travní koberec- žlutá místa
Autor: Ivan 2022-08-25 09:20:57

Trávník by měl být při pokládání v pořádku, zelený, sestřižený, bez chorob, škůdců, plevelných rostlin. Pečujete-li o něj tk jak Vám bylo doporučeno (sekání, zálivka, hnojení, ošetření proti houbovým chorobám) měl by být v pořádku. Jestliže porost vykazoval poškození chorobami už při pokládce, určitě to máte v protokolu o předání. Záruka při péči doporučené firmou je určitě delší než dva měsíce. Podívejte se na konec tohoto souboru, jsou tam příklady poškození trávníků chorobami. Snad Vás to nenechá pokládací firma dělat samotného, postaví se k problému čelem. https://www.zahradkari.cz/odborne/soubor/21_okrasne_specializovane.pdf. Když koukám na fotky na jiném webu, některé části vypadají solidně - tak jak by měl vypadat celý porost.

Autor: Matěj 2022-08-25 09:32:11

Dobrý den,

mnohokrát děkuji za Váš názor. Už jsem psal firmě, která mi to pokládala, tak jsem zvědavý na jejich vyjádření.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy