Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Dracena

< zpět
Autor: Simona Kaňková 2022-10-20 18:18:35

Dobrý den,
Jdu si pro radu. Po přesazení draceny mi začala šíleně opadavat malá už shodila skoro všechny listy, velká se ještě drží ale taky nevypadá dobře. Nevíte co by ji mohlo být? Konce odkud rostou listy jsou světle až bílé. Stalo se to vše v průběhu třeba 14 dní ale extrémní opadavani jsem začala pozorovat teď v týdnu.

Připojený obrázek: Dracena
Autor: Ivan 2022-10-21 07:59:41

Změna stanoviště, nadměrná zálivka v kombinaci s chladným odchovem, kombinace poškozených kořenů, velké zálivky a chladna, nedostatku světla. Na jedné straně opadávání listů, na druhé bělavé nové listy by tomu odpovídaly.
Dosti rychle narostlé, nevyzrálé, také třeba vlivem složení substrátu na přesazení, obsahem živin. Moc N, málo P, K, Ca, Mg... a místo, kde je málo světla, hodně tepla.
To se dá z kombinace obrázku a slova přesazení vyspekulovat.

Autor: SPCH 2022-10-21 08:23:10

Simono Kaňoková, souhlasím s panem Ivanem-stres z přesazení, možná absence drenáže, velké nároky na rostliny stran správné, předpokládané, toužené reakce na Vaši dobře míněnou péči...Ještě prosím o vysvětlení-máte jednu velkou dr., která je v místě koř. krčku obdařena mladšími výhony?

Autor: SPCH 2022-10-21 08:24:13

Omluva za nesprávně napsané příjmení...

Autor: Simona Kaňková 2022-10-21 20:15:31

Mám velkou dracenu která je spolu v květináči s menší. Přesazování bylo z důvodu, že v substrátu ve kterém byla předtím se objevily mušky a nešli jinak zlikvidovat.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy