Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Ibišek

< zpět
Autor: Monika 2022-08-29 22:33:48

Dobrý den,potřebuji poradit. Včera jsem si koupila Ibiška a za jeden den mi takhle zvadnul. Co mám dělat aby se mi zase vzpamatoval ?

Díky

Připojený obrázek: Ibišek
Autor: Ivan 2022-08-30 07:33:04

Pokud jde o květy, tak ty prostě za pár dnů vadnou a schnou. Pokud jde o celou rostlinu, tak tam odkud přišla je vlaho, teplo. U nás je teplo a suchý vzduch. Když vezmete poměr velikosti koruny a květináče, zasloužila by si rostlina větší. Jak má naskládat do tak malého prostoru dost kořenů na doplňování vody do listů? I když sezona přesazování je daleko před námi, dejte rostlinu do větší nádoby, alespoň o 2 cm v průměru. No a po Novém roce ji při úpravě přesaďte znovu. Určitě už bude prokořenělá. Ona i stabilita rostliny se zlepší.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy